האם אפשר להדבק בפטרת הציפורניים מחיות המחמד שלנו?

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

האם פטרת הציפורניים זו מחלה אנושית בלבד או שגם בעלי חיים סובלים ממנה? שאלה זו בהחלט במקום ואין היא היחידה. לא כלהאם אפשר להדבק בפטרת הציפורניים מחיות המחמד שלנו? מחלה הקיימת בבני אדם יכולה להדביק את חיות המחמד. גם לא כל מחלה שפוגעת בחיות המחמד יכולה להדביק את בעליה. בתקופת הקורונה הועלו השערות שזן מסוים של המחלה הופיע בבעלי חיים. אז מה המשמעות לגבי פטרת ציפורניים – נפרט האם היא קיימת גם בבעלי חיים והאם אף מדבקת בני אדם.

האם גם חיות המחמד שלנו סובלות מפטרת ציפורניים?

ידוע כי סיבה מרכזית בהידבקות בפטרת הציפורניים הינה מגע קרוב עם ציפורניים או אצבעות של אדם נגוע. זה לא חייב להיות מגע ישיר אלא מספיק מגע של העור עם גרב שלא כובסה או הליכה יחפים על משטח בשימוש ציבורי (כגון בבריכות ציבוריות). לכן, השאלה האם גם חיות מחמד עשויות להיות רגישות לפטרת בהחלט במקומה שכן הן נמצאות בסמיכות רבה לבעליהן ומגע עם כפות הרגליים או הציפורניים מתרחש באופן כמעט יום יומי. כדאי בהחלט לגלות ערנות למצבן הבריאותי הכללי של חיות המחמד ובכלל זה כפות רגליים וציפורניים. לא רק שפטרת מאותו הסוג המוכר בבני אדם אפשרית גם בבעלי חיים, אלא שהדבקה אכן אפשרית. מקרי הדבקה תועדו היטב בספרות המקצועית. ווטרינרים ורופאי עור גם יחד מכירים אין ספור מקרים מסוג זה.

מתי חשוב להיות ערים לפטרת בכלבים ולעקוב?

בקרב כלבים נחקרו מקרים רבים של פטרת ציפורניים. ידוע כי תופעה זו נפוצה יותר בקרב זכרים, גם אם לא הובהרה עד תום הסיבה לכך. יתכן שזה נובע מכך שכלבים זכרים משמשים יותר ככלבי עבודה, כלבי שמירה, כלבים בשימוש כוחות משטרה והצלה ומכיוון שכך, חבלות בציפורניים הופכות אותן לרגישות יותר לפטרת. כבעלים של כלבים, צריך להיות ערים למצב הציפורניים ולבחון אותם מקרוב מפעם לפעם. במיוחד זה נכון כאשר מדובר בכלבים שמרבים לשוטט בחוץ, עם מעט או אפילו ללא פיקוח. כלבים שמתהלכים בסביבה בוצית או לחה, כאלה שעלולים להיכנס למעיין או לנחל, למערה וכדומה, עשויים להידבק בסבירות גבוהה יותר. מגע קרוב ובעיקר ממושך עם ציפורניים נגועות של כלב או של כל חיית מחמד אחרת עלול לגרום הדבקה ולכן, חשוב להישמר ולטפל.

עד כמה רווחת פטרת בחתולים?

מקרים של פטרת ציפורניים בקרב חתולים הרבה פחות נפוצים ביחס לכלבים. חתולים מטבעם נשמרים מסביבה לחה ורטובה. מעבר לכך, חתולי מחמד רבים שוכנים בסביבה ביתית מבוקרת ואינם מרבים בשיטוטים בחוץ. ידועים יותר מקרים של פטרת באף, הנחשב לעדין ומועד לפורענות. לא ידוע על סכנת הדבקה מיוחדת משם לציפורניים אך ללא קשר, יש להתייעץ עם ווטרינר ולטפל בכך בהקדם.

כף תזהו פטרת ציפורניים בחיית מחמד שלכם

בקרב חיות מחמד, פטרת בכלל ופטרת בציפורניים בפרט באה לידי ביטוי בתופעה ברורה של התגרדות. חיית המחמד נוטה "להתעסק" באזור הנגוע, לעיתים בגירוד, לעיתים בנשיכות עדינות או ליקוקים. מראה הציפורן עשוי להיות בלתי שלם, הצבע פחות בריא. במידה ויש ספק, הווטרינר ייקח פיסה קטנה מהציפורן לשם בדיקה מיקרוסקופית.

תהליך הטיפול עשוי להיות דומה למקובל בבני אדם. שימוש בתכשירים ומשחות אנטי פטרייתיות. במידה וחיית המחמד מנסה ללקק את המשחה, ניתן להשתמש באמצעי מניעה. לדוגמה מריחה של מעט חומץ או שימוש בקולר צוואר מיוחד (מתאים לכלבים או חתולים). תזונה משובחת נחשבת לגורם מחזק, לשיפור מערכת החיסון ותמיכה בריפוי מהיר גם מפטרת.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: