סובלים מפטרת? נסו שמן קוקוס

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כאשר מדברים על שמן או שומן נדמה שמדברים על דבר לא בריא. ואין זה פלא, שכן, רבים מאיתנו חושבים שדבר מה שיש לו אחוזסובלים מפטרת? נסו שמן קוקוס שומן נמוך יותר הוא למעשה בריא יותר. אם כן, איך אנחנו יכולים להמליץ בפה מלא על מוצר, שהוא למעשה – כולו שמן? המשיכו לקרוא ומיד תבינו על מה אנחנו מדברים

לא כל שומן מוביל להשמנה

מה שמוביל להשמנה ולבעיות הבריאות, כביכול זה למעשה עודף קלורי, כמו גם גורמים אחרים. שומן, למעשה יכול לעזור בצבירת העודף הקלורי, כי לכל גרם שומן יש כמות רבה יחסית של קלוריות. ועם זאת, שומן מביא גם המון איכויות חיוניות וחיוביות לגוף.
במהלך השנים, עם הניסיון לקצץ באחוזי השומן במוצרים – מנגד, כדי לשמור על טעמם, הוסיפו להם סוכר. ובכך, יצרו מזונות שהם גם מעובדים יותר, וגם עשירים יותר בסוכר – דבר מה שיכול להוביל לרמת סוכר גבוהה בדם, שדווקא זו – יכולה להוביל להשמנה, ולמחלות הקשורות בכך, וכיוצא בזה.

שומן לעומת זאת, יכול להיות בריא במיוחד. במחקרים על הרגלי תזונה של תושבי מדינות המזרח התיכון, התגלה כי רבים מהם, לדוגמה, משלבים מידה מרובה יחסית של שומן בדיאטה שלהם – דרך צריכת שמן זית. ולרבים מהם, דווקא חווים בריאות משופרת וחיוניות גבוהה, בכל מיני פרמטרים – גם, ואפילו במיוחד, כשהשוו אותם לאותם פלח אוכלוסייה מקביל לכאורה, בחברה המערבית.
כלומר, אנשים שאוכלים יותר שומן, בריאים יותר, מאלו שאמורים להימנע ממנו. זהו לא עיקרון אוניברסלי, אלא שנדמה שכך היה, וכך הודגם במחקר ארצות הים התיכון – מה שהוביל לגילויה של הדיאטה הים תיכונית.

ראיות חיוביות לאיכויות מרפאות של שומן קוקוס

נתחיל בכך שנאמר, שלא התגלו, למיטב ידיעתנו – ראיות שליליות לתפקודו של שומן קוקוס. למעשה, ההפך הוא הדבר. התגלו מספר יתרונות בריאותיים. כמו איכויות של שיכוך כאבים, איכויות של נוגדי חמצון, של אנטי דלקתיות, אנטי פטרייטיות, איכויות שתומכות בריפוי פריזטים, אנטי חיידקיים, אנטי וויראליים, איכויות לשפור תפקוד, לנרמול רמות שומנים בדם, להפחתת חום ודלקת, להאצת ריפוי פצעים, להפחתת סטרס חמצוני ולשיפור תפקוד קוגניטיבי – וכיוצא בזה.

מה הקשר בין שמן קוקוס לבין ריפוי פטרת?

ובכן, כאמור, לשמן קוקוס איכויות של אנטי פטרייתיות. ופטרת, היא סוג של פטרייה. אז, הא לך. להלן הוכח הקשר. לשמן קוקוס, חומרים שתומכים באיכויות האנטי פטרייתיות שלו, כמו חומצה לאורית, חומצה קפרילית, חומצות שומן בינוניות שרשרת, יחד עם חומצה קאפרית.
יש אפילו מחקרים, שטוענים ששמן קוקוס נמצא יעיל בדיוק אם לא יותר מאשר תרופה אחרת לטיפול בקנדידה אלביקנס, הנקראת פלוקוזאנול. המסקנה של אלו במחקר, היא כי באם מדובר בפטרייה עמידה לתרופות, אפשר ללכת על שמן קוקוס. אם כי, השאלה היא – למה לא להתחיל בשמן קוקוס?

אם כן נראה כי שמן קוקוס יכול להיות בריא לבריאות, מכל מיני סיבות. ראשית כל, אין הוכחה שהוא לא בריא. מי שאומר ששומן לא בריא, יכול ומסתמך על מחקרים שכבר הופרכו, שההנחות שנגזרו מהן אולי גם לא היו מדויקות. מעבר לכך, מחקרים חדשים מראים שיש לשמן קוקוס המון איכויות מרפאות. יש כאלה שמוצאים לנכון להדגיש את האיכות האנטי פטרייתית שלה, מה שיכול לסייע במקרים של פטרייה, אולי גם במקרים של פטרת. לכל הפחות, ניתן להתחיל ולבדוק – איך זה יכול להיות רלוונטי, ויעיל, לריפוי במקרים שכאלה.

אולי יעניין אותך גם:

טיפול בפטרת הציפורניים בשיטות אלטרנטיביות

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: