טיפול בתזונה לפטרת ציפורניים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טיפול בתזונה לפטרת ציפורנייםפטרת הציפורניים היא בעיה נפוצה קשה ביותר לטיפול. גם הרפואה המודרנית המתקדמת, מתקשה להתייחס לתופעה במידה מספקת. רופאים יודעים כי המצב נובע משילוב של גורמים חיצוניים ופנימיים אשר נגרמים לעיתים קרובות באמצעות צמיחת יתר של שמרים ופטריות.

מסיבה זו, גישות טיפול חדשות יותר משלבות פתרונות אקטואליים עם טיפול פנימי על מנת למנוע צמיחת יתר של אורגניזמים. כדי להימנע מתופעות הלוואי המדאיגות של התרופות הרגילות, טיפול מקומי עם טיפול תזונתי מהווה את התשובה היעילה.

הבנת הטיפול המקומי

טיפולים מקומיים, בשילוב עם תזונה לפטרת הציפורניים, מטפלים בשורש הבעיה הם הורגים את החיידקים סביב משטח הציפורן ובתוך השכבות העליונות של הרקמה, ובהדרגה חודרים לתקיפת הפטרייה מכל זווית אפשרית. טיפולים מקומיים הם בטוחים מאוד, והמדע המקיף טיפולים אלו מובן היטב ונבדק.

הוכח כי לחומרים אלו יש את היכולת להרוג זיהומים פטרייתיים. היות והם חלים על העור בלבד, קיים סיכון קטן של מנת יתר. בנוסף, טיפולים מקומיים לפטרת הציפורניים נועדו להיות עדינים בהחלתם על העור והרקמות הנגועות, ולכן קיים סיכון נמוך לגירוי. בשילוב עם תזונת פטרת קפדנית, טיפולים מקומיים נחשבים ליעילים יותר.

הבנת החיבור עם תזונה

התזונה חשובה למערכת החיסונית, כך שתזונה נכונה מסייעת להילחם בפטרת הציפורניים. המרכיבים העיקריים של התזונה לפטרת כוללים:

  • מים – שתייה מרובה של מים על מנת לשטוף החוצה רעלים.
  • הימנעות מסוכר – ביטול סוגי סוכר שונים, כולל משקאות קלים, המאכילים את הפטרייה.
  • צריכת גופרית, ביוטין וסיליקון – אכילת מזונות כגון ברוקולי, בצל וסויה, העשירים בגופרית, ביוטין וסיליקון, נחשבים למרכיבים המסייעים לשמירה על בריאות הציפורניים, וטובים במיוחד למניעת פטרת.
  • תזונה עשירה – אכילת מזון עשיר בחלבון, חומצה פולית וויטמין C מסייעת לשמירה על איזון תזונתי טוב.
  • נטילת תוספי ויטמין B12 – מסייעת לטיפול בציפורניים כהות ומעוגלות. יש להתייעץ עם דיאטנית לפני טיפול זה.
  • פרוביוטיקה – אכילת פרוביוטיקה אותה ניתן למצוא ביוגורט ותוספי תזונה אחרים, שומרת על בריאות פלורת המעיים, ויעילה למערכת החיסונית ופטרת הציפורניים.

החלק המטריד ביותר בתזונה לפטרת הציפורניים הוא הימנעות מסוכר. פטרייה ניזונה מסוכרים, כולל אלו שנוצרים מעמילנים ופחמימות פשוטות. אחד הצעדים הראשונים בכל תזונה לפטרת היא ביטול כל הסוכרים והמזונות הקשורים.

זהו צעד קשה ביותר, ודברים שבדרך כלל אינם נחשבים לבעיה, כגון לחם ופירות טריים, עלולים לגרום לפטרייה לצאת מכלל שליטה. אנשים רבים אינם מבינים עד כמה מזונות רבים מסתירים את החומרים של הסוכר ומוצרי הלוואי.

תאים פטרייתיים חיצוניים מושהים עלולים לצמוח שוב, גם אם התזונה מיושמת בקפדנות. מסיבה זו, התזונה לפטרת צריכה תמיד להיות מיושמת בשיתוף עם טיפול מקומי יעיל ומוכח.

הגוף הוא מכונה מורכבת ויש לנהוג בו בהתאם. כשזה מגיע להצעות בריאות כגון תזונה לפטרת הציפורניים, חיוני להבין כי אין מדובר בכדור קסם שיתקן את הבעיות. למעשה, הזנחת טיפולים מקומיים עלולה להוביל לנסיגה בתסמינים והשתלטות חוזרת של הפטרת.

התזונה מתייחסת לגורמים הפנימיים, אך אורגניזמים חיצוניים צריכים להיות מטופלים באמצעות טיפול מקומי. שילוב של שניהם הוא בהחלט הגישה הטובה ביותר, המובילה לריפוי.

סיכוני הטיפול התרופתי

קיימות תרופות שיכולות לעבוד כטיפול לפטרת הציפורניים. יחד עם זאת, קיימות סיבות רבות בגללן תזונה לפטרת, בשילוב עם טיפול מקומי, היא עדיפה. שלא כמו הטיפול התרופתי, לטיפול התזונתי לא קיימות תופעות לוואי שליליות. גם הטיפולים המקומיים נחשבים לבטוחים ביותר.

טיפול תרופתי, לעומת זאת, עלול להוביל לבעיות בריאותיות חמורות הגרועות יותר מהפטרת. אחת האפשרויות המדאיגות ביותר הוא הסיכון לאי ספיקת כבד, אשר עלול להוביל לבעיות בריאות מסכנות חיים, ובמקרים גרועים יותר, למוות.

אולי יעניין אותך גם:

מדוע הציפורן החמישית ברגלי נשים חשופות יותר לפטרת?

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: