תזונה לקויה ופטרת ציפורניים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תזונה לקויהרבים בקרב הציבור הרחב מכירים את רוב גורמי הסיכון שעלולים לגרום להידבקות בפטרת הציפורניים. עם זאת, מעט מאוד אנשים מודעים לקשר שבין תזונה לקויה להגדלת הסיכון לחלות במחלה הלא פשוטה הזו, שהרבה יותר קל להידבק בה מאשר להיפטר ממנה.

תזונה לקויה יכולה להוביל להתפרצות המחלה במספר מנגנונים שונים, שמצד אחד קשורים ליכולת העמידות של הגוף שלנו בפני מחוללי המחלה ומצד שני קשורים לתנאים הנוחים שנוצרים בגוף, שמאפשרים לפתוגנים השונים לשגשג ביתר בעקבות תזונה זו. במאמר זה נסקור את הקשר המורכב בין פטרת הציפורניים לבין תזונה לקויה.

סוכרים פשוטים

המזון האהוב ביותר על כל סוגי הפטריות שגורמות לפטרת הציפורניים הוא הסוכר הפשוט. אי לכך, במידה ואתם סובלים מזיהום כרוני עיקש או מזיהומים חוזרים ונשנים בציפורניים שמקורם בפטריות או שמרים, ההמלצה הראשונה שלנו אליכם היא להפחית את הצריכה של הסוכרים הפשוטים.

השתדלו להימנע מצריכה של קמח לבן, ממתקים, אלכוהול, קינוחים ובצקים ובאופן כזה תתרמו להרעבה של הפטרייה.

התזונה ומערכת החיסון שלנו

אחד מגורמי הסיכון לחלות בפטרת הציפורניים הוא היחלשות או דיכוי של המערכת החיסונית שלנו. במקרים מסוימים המערכת יכולה להיות מוחלשת בעקבות שימוש בתרופות כמו למשל תרופות שניתנות לאחר השתלת איברים או בעקבות מחלה אוטואימונית כלשהי.

במקרים אחרים ההיחלשות היא תוצאה של מחלה ראשונית אחרת, וכן לא אחת ההיחלשות מופיעה על רקע של תזונה לקויה. בדיוק כמו כל שאר התאים בגופינו, גם התאים של מערכת החיסון שלנו זקוקים לחומרי הזנה על מנת להתקיים ולפעול כראוי.

אי לכך, הימנעות מצריכת קבוצות מזון שלמות, צריכה מופרזת של בשר אדום, צריכה מועטה ביותר של פירות וירקות או צריכה מופרזת של שומנים עלולה להעמיס מאוד על מערכות הגוף, להחליש את המערכת החיסונית ובאופן כללי לפגוע ביכולת העמידות של הגוף בפני פטריות.

צריכה מספקת של נוזלים

חלק חשוב מאוד מהתזונה שלנו הוא צריכת הנוזלים. במידה ולא נספק לגוף שלנו די נוזלים נסבול מעור יבש ומציפורניים שבריריות ובעקבות כך הסיכון שלנו לשברים, סדקים או טראומות כלשהן לציפורניים גדול יותר.

מבנה לא תקין של ציפורן מהווה אף הוא גורם סיכון מרכזי להתפתחות של פטריות, שכן המבנה המיוחד של הציפורניים שלנו מהווה מעין גורם מגן טבעי נגד חדירה של פולשים. הפטריות הזעירות מסוגלות לחדור דרך סדקים מיקרוסקופיים בעור ובציפורן ולשגשג ביתר באין מפריע.

בהתאם לכך, ישנה חשיבות עליונה לצריכה מספקת של מים במיוחד בימים החמים או בזמן שהייה בחללים לא מאווררים ויבשים. הכלל לגבי שתייה נכונה כולל חישובים רבים שלוקחים בחשבון את רמת הפעילות הגופנית, משקל האדם ותנאי הסביבה אך הכלל היעיל ביותר הוא פשוט להביט בצבע השתן. במידה ואינו שקוף, סימן שלא צרכתם מספיק נוזלים.

תזונה לקויה בהקשר של משקל הגוף

תזונה לקויה יכולה לבוא לידי ביטוי בהשמנה ומצד שני לבוא לידי ביטוי ברזון קיצוני ובתת תזונה. שימו לב – אף אחד מהמצבים האלו לא מועיל עם בריאות הציפורניים במיוחד.

רזון קיצוני שנגרם בשל כמות לא מספקת של חומרי הזנה יבוא לידי ביטוי בציפורניים דקות ושבריריות ואילו עודף משקל יבוא לידי ביטוי בעומס על מערכות הגוף, לאי סבילות לגלוקוז ולהגדלת הסיכון לסבול מפטרת הציפורניים כתוצאה מכך.

ההמלצה היא לשמור על תזונה נכונה – לצרוך מזון בהתאם לאותות הרעב והשובע של הגוף, להימנע מאכילה מופרזת לכל כיוון, להקפיד לצרוך מזונות מכל קבוצות המזון בדגש על פירות וירקות ולשמור על משקל גוף תקין ככל האפשר.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: