רפואה אלטרנטיבית לטיפול בפטרת הציפורניים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

רפואה אלטרנטיבית לטיפול בפטרת הציפורנייםאפשרויות טיפול אלטרנטיביות לפטרת הציפורניים הן רבות ונעות בין תרופות ביתיות ועד לשינויים ותוספי תזונה. הטיפול האלטרנטיבי לזיהומים פטרייתיים פועל כקוטל בטוח של פטריות, ונועד לטיפול גופני פנימי וחיצוני.

באופן רשמי, פטרת הציפורניים היא זיהום פטרייתי נפוץ ביותר, הפוגע בסביבה החשוכה והלחה של כפות הרגליים, והיא ניתנת להצטברות כמעט בכל מקום.

תסמיני זיהום הפטרת מתחילים עם כתם לבן או צהוב מתחת לציפורן, והמצב מחמיר עד שהציפורן הנגועה מתעבה או הופכת להיות שבירה, אם אינה מטופלת. תסמינים אחרים כוללים שינויים בצבע ובצורת הציפורן, ובסופו של דבר הציפורן עלולה להתפצל או אפילו לנשור מהבסיס.

זהו מצב מורכב והטיפול אורך חודשים לפני שניתן לראות תוצאות. טיפולים אלטרנטיביים רבים דוגלים בהשריית הציפורניים בתמיסה ולאחר מכן החלת סוג של שמן אנטיבקטריאלי או אחר. המפתח לריפוי המצב הוא להמשיך את הטיפול הנבחר בתקופה הנמשכת לפחות בין שלושה חודשים לחצי שנה.

דיקור סיני

על פי הרפואה הסינית, פטרת הציפורניים נובעת כתוצאה מחוסר איזון אנרגטי, והטיפול בדיקור מתמקד בנקודות על פני ערוצי האנרגיה, המייצגות את הכבד, לשם שחרור הגוף מרעלים. מידע נוסף כאן

ספיגה בחומץ תפוחים

זהו טיפול פופולארי ביותר לפטרת כף הרגל. הטיפול מורכב מדילול חומץ תפוחים במים חמים והשריית האצבעות הנגועות למשך עשרים דקות מידי יום.

שמן עץ התה

טיפול פופולארי עוצמתי לפטרת, נגעי עור וחתכים. התמצית מורכבת מעלי צמח Melaleuca, שנחשב לחומר חיטוי התורם לחידוש העור ומשמיד חיידקים. מריחת מספר טיפות השמן לאחר המקלחת על הציפורניים הנגועות, מסייעת לשיפור המצב.

שמן אורגנו

נחשב לנוגד חיידקים ומהווה תרופה פופולארית נוספת לפטרת הציפורניים. התמצית נוצרת מחילוץ השמן באמצעות זיקוק בקיטור, מצמח האורגנו. החלת טיפה או שתיים של השמן על הציפורן הפגועה פעמיים ביום במשך לפחות חודשיים עד שלושה חודשים, מועילה ביותר למצב.

שמן תימול

קיימים מספר ממצאים מדעיים, המעידים כי שמן זה, המהווה חומר חיטוי הנגזר מתימין, מסייע לפטרת. יש להוסיף שמן זה לשמן ארומתי נבחר אחר, ולמרוח את התערובת על הציפורן הנגועה פעם או פעמיים ביום.

שמנים נוספים

שמנים אתריים נוספים יעילים, אותם ניתן לשלב עם שמן בסיס, כגון שמן שקדים, טובים לטיפול בפטרת הציפורניים. שמנים אלו כוללים שמן לבנדר, ציפורן, אכיניצאה וקינמון. את תערובת השמנים יש לטפטף ולמרוח על האזור הפגוע.

זעתר

נחשב לצמח מרפא נפוץ לטיפול בפטרת הציפורניים. בשילוב עם שמן עץ התה ושמן זית, ניתן למרוח אותו על האזור הפגוע עד לקבלת הטבה.

שינויים תזונתיים

הימנעות מסוכר מסייעת לאנשים הסובלים מפטרת הציפורניים. בנוסף, שימוש בצמחי מרפא ותוספי תזונה שהורגים את הזיהום, מסייעים לגוף להדוף זיהומים פטרייתיים.

טיפול בלייזר

ה-FDA אישר שיטות טיפול בלייזר לפטרת. ניסוי קליני מצא כי לאחר תשעה חודשי טיפול בלייזר, למעלה משליש המטופלים נרפאו.

יתרונות של הטיפולים האלטרנטיביים

הרפואה האלטרנטיבית מציעה מספר יתרונות משמעותיים הכוללים את העובדה כי אין מדובר בטיפול המפעיל תופעות לוואי על המערכת החיסונית, אינו מסכן את הגוף ואינו מחליש אותו, בהשוואה לטיפולים קונבנציונאליים. זאת ועוד. הטיפול מותאם אישית למטופל, לאחר אבחון ובדיקת ההיסטוריה הגופנית שלו.

בהתאם, מציע המטפל, בנוסף לטיפול המקומי, גם שיטות של טיפול תזונתי, או טיפול בדיקור, המובילות להקלה במתחים, שיפור בתחושה הכללית והגברת האנרגיה. על פי הרפואה הסינית, גישות אלו מסייעות לשיפור ההתמודדות עם פטרת הציפורניים.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: