טיפול בפטרת ציפורניים בשיטת IPL

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טיפול בפטרת ציפורניים בשיטת IPLפטרת הציפורניים היא מחלה נפוצה ביותר של הציפורניים, המשפיעה על בין שישה לשמונה אחוזים מהאוכלוסייה הבוגרת.

הציפורניים נראות כואבות ומכוערות עם מראה מעובה, צהוב או מעונן. בשלבים מתקדמים יותר, הציפורניים עלולות להיות גסות ומתפוררות, ואף להיפרד מבסיס הציפורן. אנשים במצב זה בדרך כלל מודעים למראה רגליהם ומגבילים את פעילויותיהם בחוץ, במיוחד במזג אוויר המצריך נעילת סנדלים.

מצב זה הופך לבעיה לטווח הארוך עבור רוב האנשים. היו והזיהום מוטבע למעשה בתוך הציפורן, הפטרת קשה מאוד לטיפול. תרופות לבליעה שנרשמות למצב זה נקבעות למשך חודשים ואף שנים, ועלולות להיות בעלות תופעות לוואי חמורות המשפיעות על הכבד, ומשחות מקומיות אינן חודרות היטב למקום הזיהום.

לכן טיפול בלייזר הוא יעיל, נטול כאבים ויוצר ציפורן חדשה וטבעית. טיפול בשיטת IPL – קרן אור היא טיפול לייזר בטוח ויעיל לפטרת הציפורניים. הלייזר מטפל בזיהומים פטרייתיים בציפורן, באופן חדשני המניב תוצאות מדהימות.

טיפול מהיר, תוצאות אורכות זמן

הטיפול בשיטת IPL אורך כרבע שעה, אך אם יש יותר מאצבע אחת שנפגעה, הוא עשוי לארוך זמן רב יותר. המטופל חש תחושת חום כאשר הלייזר חודר דרך הציפורניים, אך התהליך אינו כואב. קרן האור מתמקדת בפטרייה שנמצאת בציפורן ומתחת לבסיס הציפורן, והורגת אותה.

חשוב להבין כי תוצאות הטיפול בשיטה זו אינן ניכרות באופן מיידי, היות והציפורן הבריאה החדשה זקוקה לזמן על מנת לצמוח מחדש. לעיתים רואים מטופלים את ההבדל הקל בין הציפורן הקיימת, אך התוצאות האמיתיות מתרחשות עם צמיחת הציפורן החדשה. רוב האנשים מגדלים ציפורן חדשה לחלוטין בתוך חצי שנה עד תשעה חודשים.

מהלך הטיפול

בדרך כלל, רופאים מנצלים את הטיפול בקרן אור על מנת ליצור זרימת דם מקומית, המהווה את המנגנון העיקרי של טיפול בלייזר. קרן האור מייצרת שיפוע של הטמפרטורה הדרושה על מנת לערר את זרימת הדם בסמוך לאזור שטופל.

ברגע שזרימת הדם מתגברת, המוגלובין, נושא ומשחרר חמצן לשאר הגוף על מנת לספק אנרגיה, נושא את חומרי הפסולת מהתאים בקצב מהיר יותר. הטיפול בלייזר מייצר קרן אור לספיגת המוגלובין, וכך ההמוגלובין מעבד יותר חמצן לאנרגיה בסמוך לציפורן הנגועה, ומאיץ את תהליך הריפוי. הלייזר "מבטל" את עיבוי הציפורניים, באמצעות הריגת הפתוגנים הגורמים לזיהום הפטריות.

מהלך הטיפול הוא פשוט למדי. הציפורניים מנוקות ומשויפות, ג'ל קירור מיושם על מנת להגן על הציפורניים והעור שמסביב, ואז מתחיל הרופא את הטיפול בקרן אור על האזורים הנגועים. הטיפול עשוי להיות מעט לא נוח, אך אינו כואב.

לפני הטיפול יש לוודא כי הרופא ביצע אבחנה נכונה של המצב כפטרת ציפורניים, כך שהטיפול בשיטת IPL אכן יהיה הטיפול הנכון. בנוסף, יש להסיר את הלק מהציפורניים.

לאחר הטיפול

על מנת למנוע את התחדשות הזיהום, יש לנקוט במספר צעדים.

  • להמשיך למרוח קרם אנטי פטרייתי פעמיים ביום במשך כשבועיים עד שלושה חודשים, תלוי בחומרת הזיהום.
  • לפזר אבקה אנטי פטרייתית בתוך הנעליים לפחות אחת לשבוע במשך חודש.
  • ניתן למרוח שוב את הלק כיממה לאחר הטיפול.
  • היות וקרן אור היא טיפול שנועד לשמש במקום טיפול תרופתי, המטופל אינו מקבל מרשמים רפואיים.
  • יש לוודא שמירה על רגליים יבשות ומחוטאות, באמצעות רחצה, במיוחד אם המטופל סובל מהזעת יתר בכפות הרגליים.

יתרונות הטיפול בפטרת ציפורניים בשיטת IPL

מלבד היתרונות של הימנעות מתופעות לוואי מורכבות הכרוכות בטיפולים רפואיים, טיפול זה כרוך ביתרונות שונים: הוא מאיץ את תהליך הריפוי; אינו כרוך בהרדמה; זהו טיפול בטוח וחדשני; והשיטה מתגאה בתשעים אחוזי הצלחה.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: