פטרת ציפורניים אצל תינוקות

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

פטרת ציפורניים אצל תינוקותתינוקות לומדים רבות באמצעות מגע, נטייה אשר מגבירה את החשיפה לגורמים מזהמים ומשטחים נגועים. כידוע פטריות זקוקות לתנאים כמו חום וסביבה לחה כדי להתפתח. ציפורני התינוקות רכות ומופרדות בחלקן ממיטת הציפורנן, גורם אשר מגביר את הפגיעה בציפורני התינוקות ומקדם את התפתחות פטרת הציפורניים.

מהם הגורמים לפטרת הציפורניים אצל תינוקות?

מערכת החיסון של התינוק אינה מפותחת דיה – דבר אשר מגביר את רגישות התינוק למחלות בהשוואה למבוגרים. הם פגיעים לזיהומים במיוחד בחודש הראשון לחייהם. תינוקות מקבלים נוגדנים מהרחם לצורך הדיפת חיידקים אם כי נותרים ללא הגנה בפני זיהום פטרייתי.

סביבה חמההורים בדרך כלל מקפידים על שהות התינוק בסביבה חמה, פעולה אשר מקיימת סביבה מצויינת להתפתחות חיידקים ופטריות. תינוקות נוטים למצוץ את אצבעות הידיים והרגליים, הרוק מוביל להתפתחות של הפטרת.

סביבה לחה – תינוקות פגיעים יותר לזיהומים פטרייתיים אשר עשויים להשפיע על הציפורניים בעקבות המגע המתמיד בחפצים ומשטחים לחים. פטרת הפה עשויה לעבור לציפורניים.

מהם התסמינים?

התסמינים הנפוצים כוללים התפתחות כתמים צהובים או לבנים על פני הציפורן. במקרים מסויימים הציפורן משנה את צבעה לאפור, ירוק או חום ומאופיינת בריח חריף. הציפורניים עשויות להיות סדוקות, מפוצלות, שבירות או עבות. מתחת לציפורן ניתן לראות לעיתים חתיכות או קפלי עור. אזור הציפורן מתאפיין באדמימות, גירוד או כאב סביב הציפורן.

דרכי מניעה

קיצוץ יתר על המידה של הציפורניים או ציפורניים חודרניות עשויות לגרום לפצעים בעור וכתוצאה מכך גוברת הנטייה להתפתחות זיהום פטרייתי. חשוב לבחור בשיטת חיתוך המתאימה להורה ולתינוק. לפיכך, קיימת חשיבות גבוהה לאופן ולכלי איתו קוצצים את הציפורניים כדי להבטיח את הבטיחות. פציעה ודימום קל מצריכים ניקוי עם מים וסבון או שימוש בקרם אנטי בקטריאלי.

מאחר ותינוקות נוטים לגעת בכפות הרגליים ולהכניס את הידיים לפה, חשוב לשמור על הגיינה תקינה, להקפיד על רחיצת האזורים ולהמנע ממגע של משטחים ציבוריים.

טיפול בפטרת ציפורניים בתינוקות

הזיהום עלול להתפשט, להחמיר ואף לפגום בציפורן לצמיתות. הטיפול בדרך כלל מורכב מתכשירים אנטי פטרייתיים. במקרים מסוימים, הרופא ימליץ על שימוש באנטיביוטיקה נוזלית דרך הפה.

הטיפול בפטרת ציפורניים עשוי להיות קשה מכמה סיבות. במקרים מתקדמים של פטרת, הקושי העיקרי נובע מהעובדה שהזיהום מתפשט לאזורים העמוקים יותר בבסיס הציפורן. קיימים סוגי טיפול שונים וחלקם מצריכים טיפול ממושך למיגור התופעה.

הטיפול התרופתי כולל שימוש בתכשירים אנטי פטרייתיים הניתנים כמשחה. במקרים חמורים תומלץ אף הסרה כירורגית של הציפורן הנגועה. הרס כירורגי של מטריקס הציפורן, בסיס הציפורן האחראי לגידול ציפורן חדשה – נעשה במקרים חוזרים של הפטרייה. הפרוצדורה מובילה להרס בסיס הציפורן ומונעת את צמיחה בהמשך. הפעולה נעשית רק במקרים חמורים וכאשר קיים חשש לחזרת זיהומים ודלקות מקומיות.

מכיוון שילדים ותינוקות רגישים יותר לתרופות, יש להיזהר ולבחון בקפידה כל טיפול שניתן להם לפטרת הציפורניים. הטיפול המומלץ ביותר כיום הינו טיפול הלייזר המאפשר להיפטר מזיהום פטרייתי במהירות וביעילות, ללא תופעות לוואי וללא כאבים. בנוסף הטיפול אינו פולשני מבטיח את השמדת הפטרת מבלי לסכן את הכליות או הכבד.

טיפולים ביתיים לפטרת הציפורניים מהצד השני, כוללים מריחת שמן עץ התה, שימוש בתמציות זרעים, שמן קורנית אשר נמצאו יעילים בטיפול בפטרת ציפורניים כאשר מיושמים פעמיים ביום וכך גם ויטמינים.

עיסוי כפות הידיים והרגליים של התינוק פעמיים ביום משפר את זרימת הדם. שיפור זרימת דם מקל על הגוף להלחם בפטרת הציפורניים אל התינוקות.

חשוב להוסיף – יש להתייעץ עם רופא לשם בחינה של כל אחד מהטיפולים הללו לטיפול בפטרת הציפורניים בתינוקות.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: