פטרת ציפורניים סיכונים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

פטרת ציפורניים סיכוניםישנם רבים שמתייחסים לפטרת הציפורניים כאל מחלה בעלת משמעויות אסתטיות גרידא. עם זאת, כיום ידוע שמדובר על מחלה שעלולה לסכן את בריאות המטופלים ושההשפעות הבריאותיות שלה משתרעות לא אחת הרחק מעבר לגבולות הציפורן הנגועה במחלה.

במאמר זה נדון במכלול הסיכונים האפשריים של מחלה זו על מנת שתוכלו להבין מדוע חשוב לאבחן את המחלה ולטפל בה בהקדם האפשרי.

פגיעה בביטחון העצמי ובדימוי העצמי

פטרת הציפורניים היא מחלה שגורמת לסובלים ממנה לחוש בושה גדולה בנוגע לגופם. מסיבה זו רבים נוהגים להסתיר את המחלה על ידי נעילה של נעליים סגורות גם במהלך חודשי הקיץ ולא אחת נמנעים מלעסוק בפעילויות חברתיות שבהן נהוג לחשוף את הרגליים כמו למשל הליכה לבריכה או לחוף הים.

בעבר נהוג היה לחשוב שהמחלה משפיעה בעיקר על הדימוי העצמי ועל הביטחון העצמי של ילדים או בני נוער. עם זאת, כיום ידוע כי מדובר בטעות וכי הפגיעה באיכות החיים מבחינה רגשית ונפשית היא גם מנת חלקם של מבוגרים רבים, אם כי השכיחות של הפגיעה הספציפית הזו גבוהה יותר בקרב נשים ובמיוחד במידה ומדובר על פטרת ציפורניים שפוגעת בציפורני אצבעות הידיים.

פגיעה ביכולת העמידות של הגוף בפני זיהומים

ללא טיפול פטרת הציפורניים היא מחלה שנוטה להתפשט. אי לכך, בנוסף להרס של הציפורן באפשרותה לערב גם את רקמת העור. כך למשל נציין כי במקרים מסוימים הפטרייה יכולה לפגוע בעור שממוקם בין אצבעות הרגליים וכתוצאה מכך להוביל לסדקים ולקרעים בעור שיאפשרו למזהמים משניים נוספים לחדור לעור.

בין היתר יש להזכיר כי חולים מסוימים, בדגש על חולים שלא טיפלו בפטרת ושבמקביל סובלים מתפקוד לקוי של המערכת החיסונית, אשר עלולים לסבול בשלב מסוים מדלקת של העור שנקראת צלוליטיס כתוצאה מחדירת חיידקים דרך העור הפגוע.

בנוסף לכך, דרך הסדקים שמקורם בזיהום הפטרייתי יכולים לחדור מזהמים כמו למשל סטפילוקוקוס או סטרפטוקוקוס ולגרום למחלת עור שנקראת שושנה.

נזק תמידי לציפורן

לא מעט אנשים סבורים שהדבר הנורא ביותר שהפטרת יכולה לעולל לציפורן הוא שהיא תנשור ותחתיה בסך הכול תצמח ציפורן חדשה ונקייה מפטריות.

עם זאת, לרוע המזל אמנם הפטרייה יכולה לגרום אכן לנשירה של הציפורן, אך הציפורן החדשה לא תצמח ללא פטריות כיוון שהפטרייה ממשיכה לקנן בעור בסביבות הציפורן. למעשה לרוב כאשר צומחת ציפורן חדשה היא בעלת צורה מעוותת מאוד.

כיום ידוע כי פטרת הציפורניים שאינה מטופלת מהווה את אחד מגורמי הסיכון לחלות בציפורן חודרנית. ציפורן חודרנית היא ציפורן שצומחת אל תוך העור. תופעה זו מלווה בכאב רב ובמוגבלות תפקודית כיוון שהכאבים האופייניים לה נוטים להחמיר בזמן ההליכה.

הסיכון להדבקה

אחד הסיכונים הנוספים שרבים לא נותנים עליו את הדעת הוא הסיכון להדבקה. מדובר למעשה על סיכון כפול כיוון שמצד אחד האדם החולה יכול להדביק אחרים בסביבתו הקרובה ומצד שני הוא יכול להדביק את עצמו, כלומר לסבול מפטרת גם באצבעות נוספות בעקבות הזיהום הראשוני.

חשוב להבין כי ההדבקה לא נעשית רק בצורה ישירה כיוון שהפתוגנים שגורמים להתפרצות המחלה יכולים לחיות גם מחוץ לציפורן למשך פרקי זמן לא מבוטלים.

אי לכך, ישנה אפשרות ריאלית שאדם שסובל מפטרת הציפורניים באחת מאצבעות הרגליים שלו למשל ידביק אנשים רבים ולא דווקא בסביבתו הקרובה.

הפטרייה יכולה לעבור מהאדם החולה לרצפת המקלחות הציבוריות בבריכה למשל ומשם לעבור לציפורניו של אדם בריא. כפי שאתם מבינים, הימנעות מלגשת לטיפול מעמידה גם את המטופל וגם את בריאות הציבור בסכנה.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: