פטרת ציפורניים חוזרת

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

פטרת ציפורניים חוזרתפטרת הציפורניים היא מחלה שפוגעת באיכות החיים של מיליוני אנשים בכל רחבי העולם וכמובן שגם כאן בישראל.

המחלה נחשבת לצרה צרורה כיוון שלא זו בלבד שמרגע שהתפרצה קשה מאוד להירפא ממנה, אלא שגם לאחר שנעלמה במקרים רבים היא שבה ותוקפת את החולה. למעשה חולים רבים מאוד סובלים מהמחלה באופן כרוני.

במאמר זה נדון בגורמי הסיכון לחלות בפטרת ציפורניים חוזרת ונציע מספר דרכים להימנע מהתופעה.

מה הם גורמי הסיכון לחלות בפטרת ציפורניים חוזרת?

ישנם מספר גורמי סיכון לחלות בפטרת ציפורניים חוזרת להלן:

 • מערכת חיסונית חלשה – מערכת חיסונית חלשה מגדילה מאוד את הסיכון לחלות בפטרת הציפורניים באופן חוזר ונשנה. מערכת חיסונית חלשה יכולה להיות תוצאה של מחלת האיידס או מחלות קשות אחרות אך יכולה להיות גם תוצאה של מתח ולחץ נפשי, תוצאה של שימוש בתרופות מסוימות שמדכאות את מערכת החיסון כמו למשל תרופות שונות שניתנות למושתלי איברים המיועדות להפחית את הסיכון לדחיית השתל ועוד.
 • חוסר הקפדה – במידה והחולה לא עושה כל מה שניתן על מנת לנטרל את גורמי הסיכון לחלות במחלה כמו למשל ייבוש יסודי של הידיים או הרגליים לאחר שהן נרטבות הוא מגדיל את הסיכון לחלות במחלה באופן כרוני.
 • הפסקת טיפול מוקדם מדי – במקרים רבים החולים בפטרת הציפורניים מפסיקים את משטר הטיפולים בשלב מוקדם מדי לפני שהפטרת נעלמה לחלוטין ובעקבות כך לאחר הפסקת הטיפול הפטרייה מצליחה לשקם את עצמה, להתפשט ולשגשג.
 • נטייה גנטית – כיום נראה כי ישנם מרכיבים גנטיים מסוימים שהופכים את חולים הכרוניים לרגישים יותר לזיהומים פטרייתיים.

כיצד ניתן להימנע מפטרת ציפורניים חוזרת?

באופן עקרוני ישנם לא מעט כללי התנהגות שמיועדים להביא להפחתת הסיכון לחלות במחלה שמתאימים לכלל האוכלוסייה. עם זאת, אלו שנוטים לחלות במחלה באופן חוזר ונשנה צריכים להקפיד על כללים אלו הקפדה יתרה. להלן כמה כללים חכמים:

 • במידה ואתם סובלים מהזעת יתר ברגליים הקפידו על החלפת גרביים מספר פעמים ביום לגרביים יבשות וכן הקפידו על פיזור של אבקת טלק לספיגת הזיעה בנעליים.
 • באופן כללי מומלץ לנעול נעליים שמאפשרות לרגל לנשום ולרכוש גרביים מבדים נושמים כמו בד כותנה מאה אחוז למשל.
 • לאחר מריחה של קרם לחות יש לוודא שהקרם נספג היטב ושלא נשארו אזורים לחים באצבעות.
 • יש להקפיד לשמור על ההיגיינה של הציפורן בכל עת.
 • מומלץ מאוד להימנע מהרטבה תדירה של הרגליים והידיים ובמידה ולא ניתן למנוע זאת מאחר ותחום העיסוק קשור במים, יש להקפיד על ייבוש איכותי של הרגליים והידיים ואוורור של הרגליים מספר פעמים ביום במהלך העבודה.
 • מומלץ להימנע משינה עם גרביים.
 • יש להימנע מלחלוק מוצרים כמו למשל פצירה או מספריים לציפורניים עם אנשים אחרים.

בעיות רפואיות גורמות לחזרה

באופן עקרוני שמירה על כל הכללים שהוזכרו לעיל ועל עוד כללים שקצרה היריעה מלהכיל אמורה למנוע או להפחית מאוד לכל הפחות את הסיכון להידבקות במחלה.

אי לכך, במידה ובכל זאת מדובר בבעיה כרונית הרי שייתכן מאוד שיש בכך כדי להעיד על בעיה מערכתית כמו למשל התפשטות של פטריית הקנדידה או למשל על תפקוד חיסוני לקוי.

לרוב, טיפול בבעיה הראשונית בשילוב עם טיפול אנטי פטרייתי יביא למיגור התופעה אחת ובתקווה שגם לתמיד.

האם קיים טיפול תרופתי מונע?

באופן עקרוני אין כיום טיפול שמיועד לאנשים שציפורניהם בריאות למניעת המחלה אם כי הטיפולים הרגילים במקרים מסוימים נמצאו יעילים להפחתת הסיכון להדבקת אצבעות נוספות במקרים בהם המחלה קיימת באצבע אחת בלבד. כמו כן חשוב לטפל בפטרת כמה שיותר מוקדם, לפני שהיא מתפשטת ומחמירה.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: