פטרת ציפורניים בהריון

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

פטרת ציפורניים בהריוןפטרת ציפורניים היא מחלה שיכולה לתקוף כל אדם שהוא בין אם מדובר על ילד קטן ובין אם מדובר בקשיש מופלג או אישה באמצע החיים.

ההתייחסות למחלה משתנה בהתאם לזן הפטרייה שגרם להתפרצות שלה בכל חולה וחולה, בהתאם למידת החומרה של המחלה וכמובן שגם בהתאם לשלבי החיים ומצבי החיים בהם תפסה המחלה את החולה.

פטרת ציפורניים בתקופת ההיריון מצריכה התייחסות מיוחדת בדומה למחלות אחרות שעלולות להתפרץ במהלך ההיריון או לפניו ובנושא זה נדון במאמר שלפניכם.

האם נשים בהיריון נמצאות בסיכון מוגבר לסבול מפטרת הציפורניים?

באופן עקרוני אין בנמצא מחקרים שמראים כי שכיחות המחלה גבוהה יותר בקרב נשים בהיריון מאשר באוכלוסייה הכללית. עם זאת, ישנם מספר גורמים שקשורים בהיריון שאכן יכולים להעלות את הסיכון לחלות במחלה שמצריכים התייחסות מיוחדת להלן:

  • נשים רבות סובלות מבצקות ברגליים במהלך ההיריון וכתוצאה מכך לא אחת מתרחשת התנפחות של כף הרגל. במידה וכף הרגל מתנפחת, הגרביים הרגילות הופכות לצמודות יותר והנעליים שעד לא מזמן התאימו לרגל כמו כפפה ליד מתחילות ללחוץ מאוד ולחנוק את הרגל. בעקבות כך הרגל לא מצליחה לנשום, הזיעה לא מתנדפת ונוצרים תנאים שנחשבים לאידיאליים להתפתחות ולשגשוג של פטריות.
  • ישנן לא מעט נשים שבמהלך ההיריון משנות את התזונה שלהן ומרשות לעצמן להתפרע ולחטוא בצריכת ממתקים ומוצרים מתוקים שונים באופן כללי. בעקבות כך עולה הסיכון לחלות בקנדידה שניזונה מסוכרים פשוטים שיכולה להתפשט במקרים מסוימים ולפגוע גם בציפורניים של הידיים או הרגליים. באופן כללי תזונה לקויה נחשבת לגורם סיכון לפתח פטרת הציפורניים ועל כן יש לשים לב לתזונה נכונה לא רק במהלך ההיריון אלא בכל שלבי החיים.
  • מאחר ורטיבות ממושכת מקושרת עם תנאים נוחים להיווצרות פטרת הציפורניים, הרי שגם מריחה של קרמים מבלי לדאוג לספיגה יסודית ולמריחה אחידה שלהם עלולה להגדיל את הסיכון לחלות במחלה והדבר נכון גם לגבי נשים שבמהלך ההיריון נוטות להתקלח באופן תדיר מאוד או לעסוק בפעילות שקשורה למים שלא טורחות להתנגב ביסודיות.

ההתייחסות התרופתית למחלה במהלך ההיריון

מן הסתם אין צורך להכביר במילים אודות הקשר שבין נטילת תרופות מסוימות לבין הסיכון לסיבוכי היריון והדבר נכון עבור תרופות נגד פטרת הציפורניים בדיוק כפי שהוא נכון עבור כל תרופה שהיא.

בעוד שרוב הטיפולים שמיועדים להילחם בפטרת הציפורניים כמו למשל מריחה של לק רפואי או שימוש בקרני לייזר אינם מסוכנים לנשים בהיריון, הרי שישנם סוגים מסוימים של טיפולים בדגש על טיפולים מערכתיים כמו למשל כדורים או כמוסות שניטלים דרך הפה, שבהחלט יכולים להכיל מרכיבים פעילים שיש בהם כדי לסכן את בריאות העובר ואת ההתפתחות התקינה שלו.

יש לציין שקיימים היום בשוק התרופות לא מעט תכשירים שמיועדים להילחם בפטרת הציפורניים שמגיעים מתחום הרפואה המשלימה. במקרים מסוימים תכשירים אלו אינם מיועדים לנשים בהיריון ועובדה זו לא מצוינת על התווית לצרכן.

לפיכך, מומלץ באופן כללי לכל אישה הרה שסובלת מפטרת הציפורניים לגשת לרופא הנשים שלה ולוודא מולו כי התרופה שהיא מעוניינת לעשות בה שימוש אכן מתאימה עבור נשים בהיריון.

האם המחלה מסוכנת לעובר?

בניגוד לסוגי הטיפולים השונים שחלקם יכולים לסכן את בריאות העובר, המחלה עצמה אינה מסוכנת כיוון שהפטרייה לא חודרת למחזור הדם של החולות, אלא נשארת באזור הציפורן בלבד. הפטרייה ניזונה מתוצרי הפירוק של הציפורן ולמרות שהיא מסוגלת לחדור לעור ולהכות בו שורשים, היא לא חודרת לכלי הדם ולפיכך לא מסוגלת לזהם את העובר.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: