פטרת הציפורניים – אופן התפשטותה, סיכויי הדבקה וסיבוכים לטווח ארוך

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

זיהומים פטרייתיים בציפורניים עשויים להשפיע על כל חלק של הגוף. פטרת נוכחת בדרך כלל על הגוף לצד חיידקים שונים. כשהיא מתחילה לגדול יותר, אדם עשוי לפתח זיהום. פטרת ציפורניים היא זיהום פטרייתי המשפיע על הציפורניים.

זיהומים פטרייתיים נוטים להתפתח עם הזמן, ולכן כל הבדל מיידי באופן בו הציפורן נראית או מרגישה, עשוי להיות עדין מכדי להבחין בהתחלה.

זיהום פטרייתי כתוצאה מפטרת בציפורניים

פטריות משגשגות בסביבות חמות ולחות, כך שסוג הסביבה עשוי לגרום להתפתחותה. הפטרת גורמת לגרוד בכף הרגל וגזזת עלולה לגרום לזיהומים חמורים.

פטריות שנמצאות בגוף עלולות לגרום לזיהומים חמורים. אם אתה בא במגע עם מישהו שיש לו זיהום פטרייתי, הזיהום עשוי להתפשט אליך.

אופן התפשטות פטרת ציפורניים

האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה (AAD), קובעת שזיהומים פטרייתיים עשויים להשפיע על ציפורני הבהונות ברגליים בתדירות גבוהה יותר, היות ונעליים סגורות יוצרות סביבה חמימה ולחה האידיאלית להתפשטות פטרת.

לפני טיפול מניקור או פדיקור בסלון יופי, יש להקפיד לשאול כיצד צוות המקום מחטא את הכלים ובאיזו תדירות. כלים כגון קוצצי ומשייפי ציפורניים עשויים לגרום להתפשטות זיהומים פטרייתיים מאדם לאדם, אם אינם מחוטאים.

איך יודעים שזאת פטרת הציפורניים?

היות וזיהומים אחרים עשויים להשפיע על הציפורניים ולחקות תסמיני פטרת הציפורניים, השיטה היחידה לאשר את האבחנה היא להתייעץ עם רופא.

האבחון כולל דגימה מהציפורן ובחינתה תחת מיקרוסקופ לאיתור סימני פטרת. במקרים מסוימים, הרופא עשוי לשלוח את המדגם למעבדה לצורך ניתוח וזיהוי.

כיצד מטופלת פטרת הציפורניים?

מוצרים ללא מרשם בדרך כלל אינם מומלצים לטיפול בפטרת ציפורניים, היות ואינם מספקים תוצאות אמינות. הרופא רושם תרופה אוראלית נגד פטריות, כגון טרבינאפין.

ניתן להשתמש בטיפולים אחרים נגד פטריות, כגון לכה לציפורניים נגד פטריות או טיפולים מקומיים. טיפולים אלו מוברשים על הציפורן באותו אופן בו מורחים לק. בהתאם לסוג הפטרייה הגורם לדלקת, כמו גם מידת הזיהום, יתכן שיהיה צורך בשימוש בטיפולים אלו למשך מספר חודשים.

שינויים פשוטים באורח החיים מונעים פטרת ציפורניים

טיפול טוב בציפורניים באמצעות הקפדה על קציצת ציפורניים וניקיון הן שיטות טובות למניעת זיהומים. בנוסף, מומלץ להימנע מפגיעת העור סביב הציפורניים. במצב של שהות ממושכת במקום לח או רטוב, מומלץ לעטות כפפות גומי.

שיטות אחרות למניעת זיהומים פטרייתיים של הציפורניים כוללות:

• שימוש קבוע בתרסיסים או אבקות נגד פטריות.
• שטיפת הידיים לאחר מגע בציפורניים נגועות.
• ייבוש הרגליים היטב לאחר המקלחת, במיוחד בין הבהונות.
• קבלת טיפולי מניקור או פדיקור בסלון אמין.
• שימוש בפריטים אישיים למניקור או פדיקור.
• לבישת גרביים הממזערות הצטברות לחות.
• הימנעות מהליכה ברגליים יחפות במקומות ציבוריים.
• הפחתת השימוש בציפורניים מלאכותיות.

סיבוכים לטווח הארוך

בקרב חלק מהאנשים הסובלים מפטרת ציפורניים, ריפוי הזיהום עשוי להיות מורכב והסבב הראשון של התרופות עשוי שלא לפעול כראוי. זיהום ציפורניים אינו יכול להירפא עד שציפורן חדשה צומחת ללא וירוס כלל.

אך גם במקרה זה, הזיהום הפטרייתי עלול לשוב. במקרים חמורים, יתכן נזק בלתי הפיך לציפורן ויהיה צורך להסירה. הסיבוכים העיקריים של פטרת הציפורניים הם:

• צמיחה מחודשת של הזיהום.
• אבדן קבוע של הציפורן המושפעת.
• שינוי גוון הציפורן הנגועה.
• התפשטות הזיהום לאזורים אחרים בגוף ולעתים גם לדם.
• התפתחות דלקת עור כתוצאה מהחיידקים.

חשוב במיוחד להתייעץ עם הרופא במצב של סוכרת וזיהום פטרת הציפורניים. אנשים עם סוכרת נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח סיבוכים רציניים הנגרמים כתוצאה מזיהומים אלו.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: