מטפלים בפטרת הציפורניים באמצעות פדיקור רפואי

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מטפלים בפטרת הציפורניים באמצעות פדיקור רפואי עבור אנשים רבים, פדיקור נועד לספק תחושה של טיפוח ומראה יפה לרגלים. דבר זה אמנם נכון, שכן פדיקוריסטית תהיה לרוב מומחית בטיפוח, בסילוק עור קשה ומתן מראה יפה לכפות רגליים נשיות (ולעיתים גם גבריות) אולם לפדיקור יש משמעויות נוספות, נרחבות הרבה יותר.

פדיקור משמעותי, הרבה מעבר לפן האסתטי גרידא, הינו הפדיקור הרפואי שמסוגל להתמודד עם תופעות שונות כגון פצעים, יבלות, ציפורן חודרנית ועוד. במקביל, לטיפול כזה יש משמעות מיוחד גם לאנשים שסובלים מתופעה לא נעימה של פטרת הציפורניים. גם בתחום זה ניתן למצוא מזור באמצעות טיפול מקצועי ויעיל.

סיוע באבחון וייעוץ

להופעה של פטריות ברגליים ישנן סיבות רבות ומגוונות. למעשה, מדובר על שילוב של גורמים גנטיים (ישנם אנשים בעלי נטייה מולדת לסבול מהבעיה) ביחד עם גורמים התנהגותיים וסביבתיים. אבחון מתאים, על ידי פדיקוריסטית מומחית, יכול לכלול גם הסברים על שימוש בנעליים נכונות יותר או גרביים מתאימות והוא בהחלט יכול להוביל להקטנת הסיכוי להידבק או לסבול מתופעה חוזרת של פטרת לאחר ריפוי.

למרות שאבחון מדויק של סוג הפטרת והגורם הסיבתי מבוצע באמצעות מעבדה רפואית, הניסיון שהצטבר בקליניקות רבות שעסוקות בפדיקור רפואי מאפשר להן לסייע לא פעם באבחון מהיר ובמתן פתרונות יעילים, גם ללא צורך במעורבות של פרוצדורה רפואית נוספת.

סיבות וגורמים

לפני שנראה כיצד טיפול מקצועי יכול לסייע בהתגברות על בעיית הפטרת, ראוי לומר כמה מילים על מהות הבעיה ועל הסיבות לכך שהיא די נפוצה.

ראשית, נזכיר שהציפורן האנושית בנויה חומר קשה, שנועד לספק מעטפת הגנה לקצות האצבעות. לרוב, הציפורן, שעשויה קרטין, מתמודדת היטב עם חבלות ופגעים, אבל ישנם מקרים שבהם היא נדבקת בסוג מסוים של פטריה. סוג זה יכול להיות פטרת מסוג קנדידה או עובש כלשהו (במיוחד לאנשים שעובדים בסביבה לחה, עם הרבה מים), אך לרוב יהיה מדובר על טפיל שידוע כדרמטופי.

הסיבות העיקריות להיווצרות הבעיה הן:

  • סביבה לחה מדי באזור אצבעות הרגליים, לרוב באופן מתמשך ויום יומי.
  • חבלה מכנית, שיוצרת פגיעה בעור. מצב זה מוביל להתפתחות פטרת על גבי העור, ומשם נודדת לעבר הציפורן ומתיישבת על גבי הקרטין.
  • חשיפה למשטחים נגועים כגון מקלחת ציבורית או בריכה אך גם מגע ישיר אם אדם נגוע או שימוש בפריט לבוש של אדם הסובל מפטרת.
  • מומחים סבורים שקיים גם ממד גנטי שהופך אנשים מסוימים לחסינים ואנשים אחרים לפגיעים הרבה יותר לבעיות של פטרת באופן כללי, לרבות פטרת הציפורן.

פתרונות מומלצים

כאשר פונים לטיפול פדיקוריסטי רפואי, ניתן לקבל סוגים שונים של פתרונות יעילים. חשוב להבין שפדיקור רפואי איננו תחליף לייעוץ רפואי (שכן לעיתים פגיעה בציפורן נובעת מגורמים רפואיים ולאו דווקא פטרת). במסגרת טיפול כזה לא נעשה שימוש בתרופות מרשם כגון כדורים, אולם עבור מרבית האנשים טיפול כזה בהחלט מספק פתרון משביע רצון.

לכך יש להוסיף את העובדה שכדורים לטיפול בפטריות נושאים עימם תופעות לוואי לא פשוטות, לרבות פגיעה אפשרית בכבד כך שתמיד מומלץ לנסות את השיטות הידידותיות יותר שנתאר מיד.

  • דרך טיפול ראשונה שמקובלת מאוד על ידי פדיקוריסטים רבים הינו הטיפול בלייזר. טיפול זה יכול להוכיח את עצמו כיעיל, לאחר כמה מפגשים.
  • כאשר הלייזר לבדו איננו מספק ניתן לבחור גם בטיפול משולב, באמצעות משחות אנטי פטרייתיות. שילוב זה, שמספק מענה כפול, יכול לפתור גם מקרים קשים.
  • ישנם מקרים שבהם יינקט טיפול יותר קיצוני, שיכול להועיל במקרים סבוכים יותר או כאשר מדובר על פטריה שממוקדת רק באצבע אחת. כאן מדובר על טיפול של המסת ציפורן שנעשה גם הוא בשילוב עם משחות וחומרים אנטי פטרייתיים.

אולי יעניין אותך גם:

האם יש קשר בין עובש בבית להופעת פטרת בגוף?

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: