דרכים למניעת הידבקויות בפטרת הציפורניים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

איך נמנעים מהידבקויות בפטרת הציפורניים?פטרת הציפורניים היא מחלה שמטרידה מיליוני אנשים ברחבי העולם שלרוב מופיעה באופן כרוני. למעשה יהיה מדויק לכתוב שמדובר על מחלה שהרבה יותר קל למנוע אותה מאשר להיפטר בה לאחר שהתפרצה.

הדרך הטובה ביותר להימנע מהידבקויות במחלה היא להיות מודעים לגורמי הסיכון לחלות בה ולעשות ככל האפשר על מנת לנטרל אותם.

יש לציין כי ישנם גורמי סיכון מסוימים שלא ניתן למנוע לחלוטין כמו למשל טיפולי כימותרפיה, נטייה גנטית לסבול מפטרת הציפורניים או גורמים אחרים שקשורים לאורח החיים ולתעסוקה אבל תמיד ניתן למנוע גורמי סיכון מסוימים. במאמר זה נפרט אודות כל הדרכים בהן ניתן לנקוט על מנת למנוע הידבקויות בפטרת הציפורניים.

שמרו על רגליים יבשות

הכלל החשוב ביותר שישנו בכל הקשור למניעה של הידבקויות בפטרת הציפורניים הוא לשמור על רגליים יבשות ככל האפשר במשך כמה שיותר שעות במהלך היממה. מומלץ מאוד להעדיף נעליים מאווררות שמאפשרות לרגליים "לנשום" ולהתאוורר והדבר נכון גם לגבי סוג הגרביים. העדיפות היא לגרביים מבד כותנה אותן ניתן ואף מומלץ להחליף מספר פעמים ביום (מומלץ בעיקר לסובלים מהזעת יתר ברגליים).

אם אין באפשרותכם לנעול נעליים שמאפשרות לרגליים לקבל קצת אוויר, פזרו מעט טלק בתוך הנעל או בתוך הגרביים כדי שיספוג את הלחות הנפלטת מן הרגל. בנוסף, מומלץ לייבש את הרגליים היטב לאחר היציאה מהמקלחת מדי יום ובמידה ואתם נוהגים למרוח קרם לחות באצבעות הידיים והרגליים, הקפידו על כך שייספג באופן מושלם והימנעו מהשארה של אזורים לחים באזור האצבעות.

הימנעו מהליכה יחפה במקומות ציבוריים

מאחר והפטריות שמחוללות את המחלה יכולות גם להתקיים הרחק מהציפורניים במשך זמן רב, חשוב להבין כי בכל מקום שבו קיימת לחות ורטיבות ושבא במגע עם ציפורניים פטרייתיות קיימת סכנת הידבקות.

לפיכך, מומלץ מאוד להימנע מהליכה ברגליים יחפות במקלחות ציבוריות או בחדרי סאונה למשל ובמידה ואין ברירה והרגליים נרטבו, מומלץ לייבש אותן באופן יסודי ולאוורר אותן ככל האפשר לאחר מכן.

הימנעו משיתוף של מוצרי היגיינה לרגליים

על מנת להפחית את הסיכון להידבקויות בפטרת הציפורניים מומלץ גם כן להימנע מהעברה של מוצרים כמו למשל מספריים לציפורני אצבעות הרגליים או אצבעות הידיים מאדם אחד לשני כיוון שהפטריות עלולות לקנן גם בחפצים. כמו כן, מומלץ שלא לעשות שימוש בגרביים שבהן עשה שימוש אדם אחר מבלי לכבס אותן קודם לכן.

שמרו על היגיינת הרגליים והציפורניים

השמירה על ההיגיינה של הרגליים חשובה במיוחד על מנת למנוע הידבקויות בפטרת הציפורניים. הקפידו לנקות את הרגליים היטב במים ובסבון והקדישו לאצבעות הרגליים ולמרווחים שבין אצבעות הרגליים תשומת לב מיוחדת בזמן המקלחת.

כמו כן, מומלץ להקפיד על גזירה איכותית של הציפורניים ובמידה ואתם בעלי ציפורניים ארוכות הקפידו על ניקיון תדיר של הציפורניים ושל נקודות המפגש שבין הציפורניים לעור האצבעות.

בנוסף לכך, חשוב לדעת כי הדבקה של קישוטים על פני הציפורניים מגדילה מאוד את הסיכון לחלות בפטרת הציפורניים ולכן מומלץ להימנע מהדבקה של קישוטים כאלה ובכל מקרה של הדבקה מומלץ למהר ולהסירם על מנת למנוע פגיעה חמורה יותר.

הגנו על ציפורניים פגועות

גורם סיכון נוסף שיכול להקל על הפתוגנים לחדור לציפורן הוא טראומות שמובילות לסדקים או לשברים בציפורניים. לפיכך, בכל מקרה שבו אתם סובלים מסדק בציפורן אחת או יותר עליכם להקפיד באופן מיוחד על כל הכללים שהוזכרו לעיל ולשמור על הציפורן יבשה במידת האפשר שכן היא נמצאת בסיכון גבוה במיוחד לחלות במחלה.

אולי יעניין אותך גם:

האם פטרת ציפורניים בחיות המחמד שלנו עלולה להדביק אותנו?

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: