טיפול לייזר לפטרת הציפורניים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טיפול לייזר לפטרת הציפורנייםאחד הטיפולים שמוצעים לסובלים מפטרת הציפורניים הוא טיפול לייזר שנתפס כיעיל מאוד.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהפטרייה, שגורמת לכרסום של הציפורן ולשינויי הגוון של הציפורן האופייניים למחלת הפטרת בציפורניים, מוצאת מחסה מפני התכשירים שמגיעים בצורת משחה או קרמים בין העור שמתחת לציפורן לציפורן עצמה, וכך החומרים האנטי פטרייתיים לא באים עמה במגע כלל.

עם זאת, טיפול הלייזר מצליח לחדור את עובי הציפורן ולפגוע בפטרייה חרף ההגנה של הציפורן. עם זאת, נכון לכתיבת שורות אלה מידת היעילות שלו עדיין נמצאת במחקר.

מה הוא טיפול לייזר?

בניגוד למקורות אור סטנדרטיים שפולטים אור בתדרים שונים שאינם יציבים, לייזר היא קרן ממוקדת ביותר שבה כל הפוטונים נפלטים בעוצמה זהה. היכולת למקד את האנרגיה באופן מוצלח כל כך מאפשרת לרופאים לעשות שימוש בלייזר במקרים בהם נדרשת רמת דיוק גבוהה. כך למשל נהוג לעשות היום שימוש בקרני לייזר בניתוחי עיניים שונים שבהם משייפים את הקרנית, בניתוחי שיניים שונים ועוד.

קרני הלייזר בהן עושים שימוש נבדלות זו מזו בהתאם לספוט שלהן, כלומר לשטח הפעולה שלהן, בתדירות שלהן שנמדדת ביחידות של הרץ ובעוצמה שלהן. בחוק הישראלי קבועים כללים ברורים מאוד בנוגע לסוגי הלייזר שבהם ניתן לעשות שימוש לצורך טיפול בפטרת הציפורניים וחשוב לקבל טיפול רק ממי שמקפיד על היצמדות לחוק הישראלי למניעת נזקים בעקבות הטיפול או למניעת קבלה של טיפול לא אפקטיבי.

מה הוא מנגנון הפעולה של טיפול הלייזר בפטרת הציפורניים?

הפטריות שגורמות לפטרת הציפורניים חייבות לשמור על אחוז נוזלים מסוים בגוף שלהן על מנת להמשיך ולהתקיים. טיפולי הלייזר מיועדים לפגיעה במאזן הנוזלים של הפטרייה ועל ידי כך להביא למעשה לייבוש שלה ולחיסולה.

מה שהופך את הלייזר לסוג הטיפול הפופולארי שהוא היום זו העובדה שהלייזר מצליח לגרום לחימום ולאידוי של הפטרייה בלבד מבלי לפגוע ברקמות העור או הציפורן הסמוכות לפטרייה או הצמודות אליה.

מאחר וקרני הלייזר שנפלטות מהמכשירים המודרניים נורות בתדירות מאוד גבוהה הן למעשה חודרות את הציפורן ופוגעות באופן ממוקד וישיר בפטרייה בלבד. הקרן נפלטת מהמכשיר אלפי פעמים בשנייה ולא באופן רציף והודות לכך הטיפול אינו כרוך בכאב וכמעט שאינו מורגש.

הטיפול נמשך בין עשר דקות לחצי שעה וברוב המקרים נדרשים טיפולים רבים שיכולים להתפרש על פני חודשים או אף שנים בטרם ניתן יהיה לראות תוצאות.

האם טכניקת השימוש בלייזר מביאה לתוצאות טובות בקרב כל החולים?

הדבר שחשוב להבין בכל הנוגע לטיפולי הלייזר הקיימים כיום הוא שמדובר על תחום חדש יחסית של טיפול שנמצא עדיין בחיתוליו. בעקבות זאת עדיין מוקדם מדי בשביל לגבש סטטיסטיקות מדויקות בנוגע למידת ההצלחה של הטיפולים השונים שמבוצעים בלייזר.

כך למשל ידוע כי ישנם אנשים שהטיפול לא השפיע כהוא זה על מחלתם אך לא ברור לגמרי האם חוסר היעילות של הטיפול הייתה בסוג הפטרת או שמא היה מדובר בטיפול לא מקצועי.

האם די בטיפול לייזר או שמא יש לנקוט באמצעים נוספים למיגור המחלה?

באופן עקרוני ככל שהחולה ינקוט ביותר אמצעים להביא למיגור של המחלה ולמניעת ההתפשטות שלה כך התוצאה של הטיפול בלייזר תהיה משביעת רצון יותר. הטיפול בלייזר אינו תרופת קסם ויש לשלב אותו במערך הטיפולים הכולל ולא להסתמך עליו בלבד.

כמו כן, יש לציין שלרוב לא מדובר על הקו הטיפולי הראשון המומלץ לחולים אלא על טיפול המוגש לחולים שסובלים מפטרת הציפורניים עקשנית ועמוקה במיוחד בלבד

אולי יעניין אותך גם:

סובלים מפטרת? נסו שמן קוקוס

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: