לחות הרגליים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

לחות הרגלייםלכל אורגניזם בטבע קיימים תנאים מסוימים שנחשבים לאידיאליים עבורו באופן ספציפי. עבור האורגניזמים שגורמים לפטרת הציפורניים אחד מהתנאים האלו כוללים סביבה לחה עד רטובה.

באופן עקרוני רוב הפטריות מעדיפות סביבה לחה וזו הסיבה בגינה הפטריות משגשגות לא אחת באזורים לחים בגוף כמו למשל במעיים, בחלל הפה, בנרתיק וכמובן שגם בציפורני הרגליים.

אוכלוסיות בסיכון מוגבר

כל מי שמתהלך רוב שעות היממה ברגליים לחות עד רטובות נמצא בסיכון מוגבר לחלות בפטרת הציפורניים וזאת ללא קשר לקיום או אי קיום של גורמי סיכון אחרים שבמידה וקיימים מגדילים את הסיכון לחלות במחלה אף יותר. האוכלוסיות שנמצאות בסיכון לפיכך הן למשל חיילים שמסתובבים שעות רבות בתנאים לא פשוטים בנעליים סגורות, חקלאים, עובדי בריכות, צוללנים, שחיינים ועוד.

בנוסף לכל אלה, סיכון מוגבר לחלות בפטרת הציפורניים הוא גם מנת חלקם של אלו שסובלים מהזעה מוגברת בכפות הרגליים. הזעה מוגברת בכפות הרגליים גורמת לרטיבות וללחות תמידית באצבעות הרגליים שמתגברת, במיוחד במידה והסובלים ממצב זה לא דואגים לאוורר את כפות הרגליים שלהם לעתים תכופות יתר על המידה.

אמנם במאמר זה לא נעסוק בפטרת ציפורניים שעשויה להופיע בציפורני אצבעות הידיים אך באופן עקרוני כל המידע הנ"ל נכון באותה מידה גם עבור פטרת הציפורניים באצבעות הידיים.

כיצד ניתן למנוע לחות ברגליים?

מאחר והרבה יותר קל ופשוט למנוע פטרת מאשר להיפטר ממנה לאחר שהיא מתפרצת, הרי שההמלצה הטובה ביותר לציבור הרחב היא לעשות ככל האפשר על מנת למנוע מצב שבו הרגליים לחות מאוד במשך זמן רב.

אי לכך, לאנשים שמדי פעם צריכים במסגרת עבודתם היומיומית להרטיב את רגליהם מומלץ לייבש אותן באופן יסודי לאחר כל טבילה במים ולאנשים שנועלים נעליים סגורות במשך רוב שעות היום מומלץ לקחת הפסקה מדי כמה שעות, לאוורר את הרגליים ולהחליף את הגרביים בגרביים יבשות.

כמו כן, מומלץ להקפיד על נעילה של נעליים נושמות במידת האפשר ולעשות שימוש בגרביים נושמות, עם עדיפות לגרביים שעשויות מבד כותנה. בנוסף לכל ההמלצות הנ"ל, במידה ומדובר על אדם שסובל מהזעה מוגברת בכפות הרגליים חשוב לדעת שישנם ניתוחים שבהם ניתן לנתק את בלוטות ההזעה ולשים קץ לתופעה. וכן, תמיד ניתן לפזר טלק בתוך הנעל על מנת שיספוג את הזיעה לפני שמכניסים את הרגל לנעל.

כיצד ניתן להתמודד עם לחות ברגליים?

במידה והלחות ברגליים אינה ניתנת למניעה מאחר ובמהלך העבודה השוטפת הרגליים נמצאות בתוך נעל סגורה רוב שעות היום או מאחר שסביבת העבודה רטובה מאוד, ההמלצה היא לאוורר ולייבש את הרגליים היטב בתום יום העבודה.

כמו כן, יש לדעת לזהות את התסמינים המוקדמים להתפתחות של הפטרת בציפורניים. זיהוי מוקדם של התסמינים יאפשר הגשת טיפול מוקדם שימנע את התפשטות המחלה.

למעשה כל אדם שנמצא בקבוצת סיכון לחלות בפטרת הציפורניים ירוויח מבדיקה יסודית יומיומית אחר תסמינים אופייניים כמו למשל סדקים בציפורן, שינויים בגוון של הציפורן, עכירות יוצאת דופן, שינוי בצורה או בעובי של הציפורן ועוד.

בנוסף, יש לנקות היטב את הציפורניים מדי יום ואפילו פעמיים ביום לפני היציאה לעבודה ומיד לאחר החזרה מהעבודה. חשוב להקפיד על גזיזה איכותית של הציפורניים ובמידה וניתן תמיד להעדיף לנעול סנדלים או כפכפים במקומות רטובים מאשר ללכת יחפים.

לאנשים שסובלים מכפות רגליים יבשות ובעקבות כך עושים שימוש בקרם לחות מומלץ מאוד להקפיד על מריחה אחידה של הקרם ולהימנע מהשארה של אזורים לחים בדגש על אזורים שממוקמים במרווחים שבין האצבעות ברגליים.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: