יתרונות וחסרונות טיפול לייזר לפטרת ציפורניים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

יתרונות וחסרונות טיפול לייזר לפטרת ציפורנייםלאור העלייה בפופולאריות של טיפולי הלייזר המוצעים כיום לחולים בפטרת הציפורניים, ישנם רבים שמתייחסים לסוגי הטיפולים בלייזר כאל מעין טיפולי קסם. עם זאת, בדיוק כפי שישנם יתרונות לא מעטים לטכניקת הטיפול בלייזר, יש לה גם מספר חסרונות.

במאמר זה נדון תחילה ביתרונות של השימוש בלייזר למלחמה בפטרת הציפורניים ולאחר מכן נדון בחסרונות של השיטה.

מה הם היתרונות של השימוש בלייזר?

לטיפול בלייזר קיימים יתרונות רבים ומגוונים ולכן נציג רק כמה מהם מפאת קוצר היריעה בנקודות להלן:

  • ההשפעה של קרני הלייזר מאוד ממוקדת ובניגוד לשיטות טיפול אחרות שמוצעות לחולים בפטרת הציפורניים כמו למשל תרופות שניטלות דרך הפה, הפגיעה של קרני הלייזר לא מפושטת ולא גורמת נזק לרקמות אחרות או למערכות גוף אחרות.
  • הטיפול נחשב ליעיל מאוד יחסית לטיפולים האחרים למרות שישנם מחקרים שסותרים זאת. ניתן לומר שעל אף שהיעילות שלו נחשבת לגבוהה יחסית, הנושא עדיין נמצא במחקר.
  • הקרניים של הלייזר מסוגלות לחדור את הציפורן ולהגיע ישירות לפטרייה שגורמת למחלה וזאת בניגוד לתכשירים מקומיים לטיפול בפטרת הציפורניים. למעשה במקרים רבים הפטרייה מצליחה להסתתר מתחת לציפורן באופן מוצלח ביותר תוך שהיא משתמשת בציפורן כעין מגן מפני התכשירים אך הקרן שחודרת דרך הציפורן מבלי להסב לה נזק כלשהו מביאה לנטרול של מנגנון ההגנה הזה.
  • כאשר הטיפול מתבצע במקצועיות כמעט ולא קיימות לו תופעות לוואי כלשהן או סיבוכים כלשהם וזאת בניגוד למגוון הטיפולים האחרים הקיימים בתחום.
  • אחריות לשנים – חברות מקצועיות מציעות אחריות לטווח ארוך במידה והפטרת חוזרת. כך אפשר להיות בטוחים כי הקליניקה אליה פונים לטיפול מהימנה ורצינית וכי ניתן לסמוך על שירותיה.
  • טיפולים נטולי כאב – כיום ידוע כי טיפולים בלייזר אינם כואבים כלל ולא כוללים תופעות לוואי או תסמינים שונים בעור (במקרים נדירים כן, אבל לרוב לא). כל מי שמפחד מכאב שהפטרת גורמת לו יגלה כי טיפול בלייזר להסרתה אינו כואב כלל וכלל.
  • טיפולי לייזר מתקדמים בפיקוח רפואי – קליניקות מוסמכות לטיפול בפטרת הציפורניים מחזיקות בציוד מאושר ובפיקוח צוות רפואי, כך ניתן להיות סמוכים ובטוחים שמקבלים את הטיפול הטוב ביותר.
  • מכשירי לייזר ביתיים – היום ניתן למצוא מכשירי לייזר ביתיים ונוחים לשימוש, כדוגמאת Cure-Ex, אשר מסייעים להיפטר מפטרת הציפורניים מבלי לצאת מהבית.

על מנת להתרשם מהיתרונות הרבים (העולים על החסרונות יש לציין) מומלץ לגשת לאותן קליניקות מובילות, לברר המלצות ולקבל החלטה נבונה ולהיפטר מהפטרת כמה שיותר מהר.

מה הם החסרונות של השימוש בלייזר לפטרת הציפורניים?

למעשה, עד היום לא הוכח שטיפולים בצורת כדורים ומשחות אפקטיביים כמו טיפולי לייזר. כך שאם אתם ממש סובלים מהתופעה שנים רבות כדאי ומומלץ לפנות לקליניקה או מכון ותיקים בעלת תעודות והמלצות שתעזור לכם להעביר את הפטרת ולצמיתות מבלי לדאוג לחזרתה.

עם כל זאת, צריך לדעת שיש כמה חסרונות קטנים לטיפולי לייזר שחשוב שכל מטופל יידע למה הוא נכנס טרם הטיפול:

הטיפול בלייזר עלול להימשך חודשים לפני שניתן יהיה לראות תוצאות. הכל תלוי במצב החומרה של המטופל וכמה זמן "הזניח" את הפטרת או ניסה לטפל בה בדרכים אחרות שלא עזרו ואף החמירו.

  • הטכניקה המתקדמת של הטיפול בפטרת הציפורניים בלייזר מצריכה ידע רב ומקצועיות גבוהה. לרוע המזל, כיום ישנם מכונים רבים של טיפול בלייזר שלא מחזיקים בידע הנדרש ובציוד המתאים. שילוב של עובדה זו עם החיסרון הראשון שהזכרנו מביאה לכך שישנם חולים שהולכים במשך זמן רב לטיפולי לייזר ולא רואים תוצאות תוך שהם מאמינים שמקור העיכוב הוא במשך הזמן שיש להמתין עד שניתן יהיה לראות תוצאות ולא באיכות הטיפול הירודה שהם זוכים לה. חשוב מאוד, כפי שציינו לא פעם במאמר זה – לבדוק את הקליניקה אליה פונים דרך רשת האינטרנט, קבוצות פייסבוק, פורומים ועוד.
  • בניגוד לסוגי הטיפולים האחרים, כמו למשל תרופות מסוימות שניטלות דרך הפה, טיפולי הלייזר הם טיפולים מקצועיים שעל מנת לעבור אותם יש לגשת למכוני לייזר שמתמחים בתחום ולהשקיע לא מעט זמן לאורך הטיפול. מעבר לכך, מדובר על טיפול שדורש התמדה ובמידה והחולה לא מצליח לפנות די זמן ולהתמיד בטיפול, היעילות של הטיפול נפגעת מאוד. מסיבה זו לא מדובר על טיפול שמתאים לכל אחד.

מבדיקות שביצענו – אנו מציעים לפנות לקליניקה כרמל שמאחוריה שנים של ניסיון רב ומטפלים מקצועיים, המלצות מרובות ועוד.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: