יובש ציפורניים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

 

יובש בציפורניים בפטרתפטרת הציפורניים היא מחלה שנגרמת בגלל זיהום בסוגים שונים של מיקרואורגניזמים שניזונים מתוצרי פירוק של הציפורניים. הפטריות גורמות למחלה ומפרישות אנזימים מיוחדים שהורסים את הציפורניים ומפרקים אותן. הזיהום עשוי להתרחש במספר אופנים, האחד באמצעות מגע בין אדם לחולה בפטרת הציפורניים לאדם בריא.

גם באמצעות משטח נגוע כמו רצפה של מקלחת ציבורית ניתן להידבק, או באמצעות בעל חיים נגוע. כאשר הציפורן מתחילה להיות עבה יותר, שכבת הקרן מתחילה להתפורר, ניתן יהיה להבחין בשינוי בגוון הציפורן מלבן לגוון צהבהב וכן, התפוררות של הציפורן.

טיפולים רבים ומתקדמים זמינים למצב זה, כמו גם תרופות שונות למיגור התופעה. קיימים טיפולים ממוקדים, כגון טיפולי לייזר או מריחת לק רפואי על הציפורן הפגועה. חלק מהסובלים מפטרת משתמשים בתרופות סבתא, כמו הנחת הרגליים בקערה עם מלח ומים בכל יום למשך עשר דקות.

קל יותר למנוע פטרת ציפורניים מאשר להיפטר ממנה

פטרת הציפורניים היא מחלה קלה למניעה, ומומלץ לנקוט בצעדי מניעה מאשר לטפל בה. ניתן לנקוט בצעדים להפחתת הסיכון לזיהום, וההנחיות למניעה כוללות המלצות להימנעות מנעליים סגורות למשך שעות ארוכות.

מומלץ לפזר טלק על הנעליים כדי למנוע הזעת יתר מה שגורם ליובש והתפתחות הפטרת. יש להימנע מהליכה ברגליים יחפות במקומות ציבוריות כגון מקלחות של בריכות שחייה ציבוריות ולהימנע מלחלוק מוצרי היגיינה עם אנשים אחרים. חשוב לייבש היטב את הרגליים לאחר מקלחת .

התמודדות עם יובש בציפורניים

מצב זה משפיע גם על העור בין האצבעות, ומוביל לגירודים ואדמומיות שגורמים לעור להתייבש. יש לשטוף את האצבעות עם סבון טבעי כדי שהחומרים הכימיים של סבונים רגילים לא יגרמו לגירוי בעור.

לאחר הרחצה יש לשטוף את כפות הרגליים עם מים קרים. גם כאשר אתם גוזרים את הציפורניים ברגליים, יש להקפיד על חיתוך ישר ולא עמוק מדי בקצוות הציפורניים, על מנת למנוע זיהומים מתחת לציפורניים.

טיפולים מערכתיים לפטרת

תרופות שונות זמינות לטיפול במצב זה, אך הן עשויות להזיק לכבד ולכן הנטייה היא לקבל טיפולי לייזר, שמשיגים הצלחה של שמונים אחוזים, אך אינם מבטיחים שהפטרת לא תחזור. במהלך הטיפול מתרחשת תחושת צריבה שעשויה להימשך מספר ימים לאחר הטיפול ואין כל הגבלה תפקודית לאחר טיפול זה.

המינון המומלץ הוא לארבעה מפגשי טיפול עם המתנה של שבועיים בין הטיפולים. כל טיפול נמשך כעשר דקות, ובסיום סדרת הטיפולים מתרחש שיפור אסטטי, בתוך שלושה עד תשעה חודשים.

רפואה אלטרנטיבית להפחתת יובש בציפורניים

חלק מהרופאים האלטרנטיביים ממליצים על מריחת שמן עץ התה על הציפורניים, מה שעשוי לסייע במיגור הפטרת. נוכחות פטרייה בציפורני כף הרגל עשויה להעיד על יובש חמור או בעיה רפואית מערכתית ועמוקה יותר, למשל קילוף העור, יובש מתפשט, גרוד חמור ופצעים.

טיפול נכון ויעיל אינו נגמר בטיפול חיצוני בלבד למיגור הפטרת, כי אם יש לשלב טיפול פנימי שיכלול שינוי בהרגלי האכילה, חיזוק המערכת החיסונית, בדיקת מערכת העיכול בצורה מעמיקה יותר והתאמת צמחי מרפא.

אולי יעניין אותך גם:

כיצד קובעים את זן הפטריה?

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: