טיפול בפטרת הציפורניים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טיפול בפטרת הציפורנייםמאחר ופטרת הציפורניים היא מחלה שפוגעת באיכות החיים של מיליוני בני אדם ברחבי העולם, כיום ניתן למצוא לא מעט שיטות טיפול שמיועדות להקל על סבלם של החולים במחלה זו.

במאמר זה נסקור על קצה המזלג את שיטות הטיפול העיקריות המוצעות כיום לחולים בפטרת הציפורניים בישראל.

הטיפול התרופתי

הטיפול התרופתי לפטרת הציפורניים כרוך בנטילה של כדורים אנטי פטרייתיים הניתנים דרך הפה. קצרה היריעה מלהכיל את כל סוגי התרופות הקיימות ולכן נזכיר רק כמה מהן על קצה המזלג להלן:

  • איטראקונזול – התרופה ניטלת פעמיים ביום במשך שלושה או ארבעה חודשים או במתכונת שונה שבה נוטלים ארבעה כדורים מדי יום למשך שבוע אחד שלאחריו מפסיקים את מתן התרופה למשך שלושה שבועות וממשיכים לאחר מכן בשבוע נוסף וכן הלאה במשך שלושה עד ארבעה חודשים.
  • טרבינפין – תרופה זו ניטלת פעם אחת ביום למשך שלושה עד ארבעה חודשים.
  • פלוקנזול – תרופה שניתן לתת בסירופ או בכדורים שנחשבת לבעלת יעילות נמוכה יחסית ודורשת משטר קבוע של נטילה שיכול להימשך אף שנה תמימה.

החיסרון המרכזי של הטיפולים התרופתיים הוא בכך שהם בעלי השפעה סיסטמית ולפיכך תופעות הלוואי שלהם יכולות לכלול בין היתר בחילות, כאבי ראש, תפרחות עוריות ועוד.

הטיפול הטבעי

ישנו מגוון רחב של טיפולים טבעיים שמתבססים על שימוש בצמחי מרפא ועל הכנת מרקחות למריחה על הציפורניים הפגועות כמו למשל חליטות רוזמרין, משחות שמכילות קינמון או תבלינים אחרים ועוד.

כמו כן, ישנן שיטות טיפול מתחום הרפואה המשלימה כמו למשל מתחום הנטורופתיה או ההומאופתיה שמציעות לחולים טיפולים טבעיים. מומלץ מאוד במידה והחולה בוחר לעבור טיפול טבעי שלא יוותר על הטיפול הקונבנציונאלי במחלה.

תרופות סבתא

מן הסתם קיימות גם לא מעט תרופות סבתא לטיפול במחלה. להלן כמה מהמפורסמות שבהן:

  • השרייה של הציפורן למשך עשרים דקות במים פושרים שמכילים כמות גדולה של מלח מדי יום ביומו עד להחלמת הציפורן.
  • השרייה של הציפורן במים שמכילים אקונומיקה בריכוז של 1:100 למשך רבע שעה מדי יום עד היעלמות הפטרייה.
  • השרייה יומיומית של הציפורן בחומץ תפוחים שבו ערבבו מבעוד מועד אבקת סודה לשתייה עד להמסה מוחלטת.

הטיפול התזונתי

הטיפול התזונתי מתאים לאלו שסובלים ממערכת חיסונית חלשה בעקבות תזונה לא נכונה. בין היתר מטרת התזונה היא לספק לגוף ויטמינים ומינרלים על מנת שיוכל לחזק את המערכת החיסונית שלו, לשמור על משקל גוף תקין על מנת להימנע מהפעלת עומס על מערכות הגוף ועוד.

כמו כן, במידה ומדובר על זיהום של קנדידה קיימת תזונה מיוחדת שמטרתה להביא להרעבה של הפטרייה שכוללת הפחתה בצריכת הסוכרים הפשוטים והקמח הלבן, הימנעות מצריכת אלכוהול ועוד.

טיפולי לייזר

טכניקת הטיפול בלייזר היא הטכניקה המודרנית ביותר לטיפול בפטרת הציפורניים. טיפול זה נמשך כמה וכמה פגישות ויכול אף להימשך מספר חודשים עד מספר שנים.

בעזרת שימוש בקרני לייזר ממוקדות המטפל מביא לפגיעה ממוקדת במאזן הנוזלים של הפטרייה מבלי לפגוע בציפורן או ברקמות הסמוכות. לרוב עושים שימוש בטיפולי לייזר בהקשר של פטרת הציפורניים רק במקרים בהם שאר הטיפולים לא הביאו למיגור של הפטרייה.

פדיקור רפואי

פדיקור רפואי הוא טיפול שבנוסף לטיפול באספקט האסתטי של הרגל מיועד גם לשמש כטיפול מונע או משקם שקשור לבריאות הרגל. בניגוד לשמו הטיפול לא מבוצע על ידי רופאים, אלא על ידי פדיקוריסטיות ללא הכשרה רפואית.

במהלך הטיפול מושם דגש על ההיגיינה של הציפורן, על בריאות העור ונעשה שימוש בתכשירים אנטי פטרייתיים שונים.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: