מבעוד מועד – חשיבות הטיפול המוקדם בפטרת הציפורניים

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

חשיבות הטיפול המוקדם בפטרתנכון להיום ברור לכל העוסקים בתחום כי הדרך הטובה ביותר בה ניתן להתמודד עם פטרת הציפורניים היא לא בעזרת טיפול אלא דווקא באמצעות מניעה.

עם זאת, במקרים שבהם הפטרייה כבר החלה לכרסם את הציפורניים, ברור לכול כי יש לתת עדיפות לטיפול המוקדם על פני הטיפול המאוחר. במאמר שלפניכם נפרט אודות כל הסיבות בגינן בכל הקשור לטיפול בפטרת הציפורניים, מטבע הלשון "מוטב מוקדם מאשר מאוחר", עובד שעות נוספות, שלא לדבר על הביטוי: "ויפה שעה אחת קודם".

האפקט הפסיכולוגי

באופן טבעי במהלך החיים היומיומיים השגרתיים אנו נוטים להקדיש תשומת לב מיוחדת לנושאים בהולים או דחופים ותשומת לב פחותה לעניינים שאינם בוערים או שניתן לדחות את הטיפול בהם למועד מאוחר יותר. חשוב מאוד להבין כי פטרת הציפורניים היא מחלה בעלת אופי פרוגרסיבי, כלומר מחלה שללא טיפול נוטה להחמיר במהלך הזמן. בהתאם לזאת, גם אם בשלבים הראשוניים של הפטרת נראה כי התסמינים אינם חמורים במיוחד, הרי שתוך זמן מסוים, הבעיה יכולה להפוך לחמורה מאוד.

אי לכך, מומלץ להתייחס לבעיה במלוא הרצינות ולהתחיל את הטיפול מוקדם ככל האפשר ולו בשביל לאותת לתת המודע שמדובר בעניין בוער שלא ניתן לדחות את הטיפול בו אפילו מעט.

סוגי התרופות השונים

רבים לא יודעים זאת, אך נכון להיום ישנו מגוון רחב של תרופות המתאימות לשימוש בקרב הסובלים מפטרת הציפורניים. עם זאת, ישנן תרופות שפשוט אינן אפקטיביות בשלבים המתקדמים של המחלה אלא רק בשלבים הראשוניים שלה. הכוונה היא למשל לסוגים שונים של לק לציפורניים כמו לדוגמה לק המכיל ריכוז של שמונה אחוז ציקלופירוקס או לק המכיל ריכוז של חמישה אחוז אמורולפין למשל.

טיפולים אלה נחשבים ליעילים מאוד ויתרונם המרכזי בא לידי ביטוי בעובדה שהם טיפולים מקומיים, כך שההשפעה שלהם אינה מערכתית ובהתאם לכך הסיכוי לתופעות לוואי נמוך ביותר. עם זאת, כפי שציינו, החל משלב מסוים טיפולים אלו אינם יעילים במיוחד ויש להתחיל טיפול הניטל דרך הפה ולכן מומלץ מאוד להתחיל את הטיפול בהם מוקדם ככל האפשר.

עצירת ההתקדמות ומניעת החמרה ומוקדים נוספים

אמנם מטרת הטיפול היא לגרום לעצירת המחלה באופן מוחלט ולהביא למצב של ריפוי, אך בנוסף מטרת הטיפול כוללת גם מטרות משניות כשהחשובה שבהן היא החינוך. הכוונה היא בעיקר למתן הנחיות שמטרתן למנוע הישנות של המחלה ומניעת התפתחות של פטרת הציפורניים באזורים נוספים מעבר לאלו שכבר נדבקו בפתוגן הרלוונטי.

בין היתר במהלך הטיפול לומד המטופל מאילו נסיבות עליו להימנע, כיצד להפחית את הסיכון להידבקות גם אם הוא עובד בתנאים מאתגרים הנחשבים לאופטימאליים לצמיחת פטריות ועוד.

טיפול מוקדם מפחית את הסיכון להפצת המחלה

בפטרת הציפורניים ניתן להידבק בקלות רבה מאוד בשלוש דרכים מרכזיות – העברה של המחלה מאדם חולה לאדם בריא באופן ישיר על ידי מגע, העברה של המחלה מאדם חולה לאדם בריא דרך משטח מזוהם והעברה של המחלה מבעל חי נגוע לאדם בריא. כאשר מתחילים מוקדם ככל האפשר את הטיפול מפחיתים למעשה את הסיכוי שאותו אדם יעביר את המחלה הלאה לאדם בריא.

הפחתת הסיכוי מתבצעת בשני מישורים להלן:

  • ריפוי מוקדם גורם לקיצור משך התקופה שבמהלכה האדם החולה יכול להדביק אחרים.
  • הזכרנו מוקדם יותר שבמהלך הטיפול רוכשים המטופלים ידע בנוגע לאופן שבו באפשרותם למנוע את התפשטות המחלה לאזורי גוף אחרים. הדבר נכון גם בנוגע לידע בנוגע למניעת התפשטות המחלה על ידי העברתה לאנשים בריאים.
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: