טיפול טבעי בפטרת העור

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

טיפול טבעי בפטרת העורטיפולים טבעיים רבים ידועים ביעילותם לריפוי זיהומים פטרייתיים. אך כדי לשלוט ולטפל בכל סוגי הזיהומים הפטרייתיים על הגוף, עליכם להיות סבלניים, היות והם אינם יכולים לסייע לכם להיפטר מפטריות העור על הגוף בן לילה.

מאמר זה סוקר את הטיפולים הטבעיים הביתיים לטיפול  והרגליים וחלקים אחרים של הגוף. המשיכו לקרוא מאמר זה על מנת ללמוד עוד!

הגורמים לפטרת העור

הפתוגנים המתרבים בסביבות לחות וחמות גורמים לזיהומים פטרייתיים בעור. אלו הסוגים הנפוצים של הדלקות והגורמים להן:

פטרת הגדלה ברגליים – כתוצאה מנעילת נעליים וגרביים מזוהמים וספוגי מים. בנוסף, נעילת נעליים על רגליים מזיעות ומלוכלכות במשך זמן רב ללא שטיפה, גורמת להצטברות חיידקים והתפתחות זיהומים.

פטריות בשטחים ציבוריים – כגון בריכות שחייה, מלתחות ומקלחות ציבוריות מאוכלסים עם פטריות.

פטרת רגליים בקרב ספורטאים – פטרת זו נגרמת עקב ארבעה סוגים נפוצים של פטריות, אך פטרת העור היא הסוג הנפוץ ביותר.

פטרייה מיקרוסקופית – נגרמת כתוצאה מזיהומים פטרייתיים החיים על הרקמה המתה של הציפורניים, השיער והעור.

הטיפולים הטבעיים לפטרת עור על הרגליים וחלקי גוף אחרים

טיפולים אלו מומלצים על ידי מדענים, רופאים ורופאי עור, ונחשבים כפתרונות בטוחים ויעילים לטיפול בבעיית פטריות העור:

הקפדה קבועה על ניקיון ויובש הרגליים והנעליים

זהו אחד הטיפים הראשונים אותם יש לבצע אם רוצים לטפל בפטרת העור על הרגליים וחלקי גוף אחרים, בטיפולים טבעיים ביתיים.

הכללים ההכרחיים על מנת לשמור על ניקיון ויובש הרגליים והנעליים הם הימנעות מנעילת נעליים ברגליים רטובות; לאחר האמבטיה או המקלחת, יש לייבש ביסודיות את הרגליים; ואם הנעליים רטובות, יש לייבשן לחלוטין לפני הנעילה.

ניקיון יסודי של כפות הרגליים

למרות שאנשים נוטים במקרים רבים לשכוח להשקיע תשומת לב מספקת לניקיון ראוי של הרגליים, זהו צעד הכרחי באמת על מנת למנוע זיהום פטרת העור.

לכן יש לשטוף את הרגליים ביסודיות עם סבון עדין; לקרצף או לקלף את העור על הרגליים באופן קבוע על מנת להגן מפני התפרצות תאי עור מתים על רגליים נקיות. צעדים אלו יסייעו לשמירת עור רגליים רך ובריא ומניעת התפתחות חיידקים עליהן.

שמן אורגנו לפטרת העור

יעיל ביותר להריגת פטריות הגורמות לזיהומים פטרייתיים על העור. זיהומים אלו נגרמים כתוצאה מהתפתחות פטריות על סביבות לחות. מאפייני הרכיבים האנטי פטרייתיים הנמצאים בשמן אורגנו, יכולים לסייע בהריגת הפטריות ביעילות. בנוסף, השמן מכיל אף תכונה אנטי מיקרוביאלית המסייעת באופן משמעותי במניעת זיהומים פטרייתיים בעור.

יש להשתמש בקביעות בשמן אורגנו לטיפול טבעי בפטרת העור על הרגליים וחלקי גוף אחרים, עד שנפטרים לחלוטין מבעיית העור. בנוסף, יש להשתמש תמיד בשמן אורגנו נטול אלכוהול.

טיפול בפטרת עור עם מי חמצן

אחת התרופות הטבעיות הנוספות המומלצות לטיפול בפטרת העור על הרגליים וחלקי גוף אחרים. מי חמצן מסייעים לניקוי זיהומי חתכים וחיטוי העור מזיהומים פטרייתיים.

טיפול זה הורג זנים פטרייתיים, אך עשוי לגרום לתחושת גירוי על העור בתחילת השימוש, כך שיש לדלל את מי החמצן טרם השימוש.

כורכום למניעת התפתחות פטרת העור

צמח מעולה עם תכונות חיטוי טבעיות, אנטי פטרייתי, ואנטיביוטי. בנוסף, ניתן להתאושש במהירות מפטרת העור ולמנוע זיהום פטרייתי בעור הודות לתכונות הריפוי שלו.

ניתן להשתמש גם בתוספי צמחים המכילים כורכום כדי למנוע או לטפל בסוגים מסוימים של זיהומי פטרת העור. כורכום מכיל תרכובת כימית, כורכומין, אשר יכולה להילחם ב-23 זני פטריות.

בנוסף להיותו נוגד חמצון, כורכום יכול להגן על המערכת החיסונית, מה שהופך אותו לחזק יותר להתמודדות עם התקפי רדיקלים חופשיים. לפיכך, הוא יכול להגן על הגוף מפני זיהומי פטרת.

עלי זית – מכילים תכונות מיקרוביאליות ופטריות המסייעות להריגת הפטריות. בנוסף, הם מסייעים להתאושש מזיהומים פטרייתיים על העור מהר יותר, באמצעות חיזוק המערכת החיסונית.

חומץ לזיהום פטרייתי – מכיל תכונות חומציות קלות המסייעות באופן משמעותי לטיפול בזיהום פטרייתי בעור, בשלב הראשוני. זכרו לדלל את החומץ עם מעט מים על מנת להשרות את פטריית העור.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

הכינו רגליכם לחורף – מדוע חשוב לשמור על כפות הרגליים בחורף?

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: