המסת הציפורן ועקירתה

טיפול ואבחון פטרת ציפורניים זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים!

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

המסת הציפורן ועקירתההציפורן האנושית, שמהווה שכבת הגנה לאצבעות הידיים והרגליים, עשויה חומר קשה שנקרא קרטין. ציפורן בריאה הינה בעלת מראה מבריק ובריא אופייניים, כאשר מלבד היותה שכבת הגנה יש לה גם משמעות אסתטית.

עקב סיבות שונות, ובהן זיהומי פטריות ושמרים, נוצר מצב שבו הציפורן נפגעת ומאבדת את המראה הבריא שלה וכמה מתכונותיה הטבעיות. בין היתר, התפתחות פטרת הציפורניים מביאה להיווצרות סדקים, אובדן צבע, התפורות, היפרדות, כאבים, אדמומיות וגרד בקרב הסובלים מהבעיה.

מכיוון שמדובר על שילוב לא נעים של פגיעה במראה החיצוני ביחד עם תחושה לא נעימה ולא נוחה, פותחו מספר שיטות להתמודדות עם מחלות הציפורניים. בין השיטות הללו קיימות גם שיטות קונפורמיות, פשוטות יחסית, ולצידן גם שיטות רדיקליות יותר, שנועדו להתמודד עם מצבים קשים. דוגמא טובה לטיפול בעל עוצמה למקרים קשים היא שיטה של המסת ציפורן. דוגמא נוספת לשיטה עוצמתית היא ביצוע של עקירה מלאה.

חשוב לזכור שבמידה ופטרת איננה מטופלת, יש לה נטייה להחמיר עם הזמן. ההחמרה יכולה להיות באמצעות הדבקה ומעבר מאצבע אחת לאצבע נוספת וכן מעבר מאצבעות הרגליים לאצבעות הידיים.

במקביל, ישנם מקרים שבהם הפטרייה תופסת אחיזה לא רק על גבי הציפורן עצמה אלא גם בין האצבעות. מדברים אלה ניתן להבין שלמרות שטיפולי המסה ועקירה אינם טיפולים פשוטים, לא פעם הם נועדו לספק פתרון טוב לבעיה, הן מבחינה גופנית והן מבחינה אסתטית.

זהירות הדבקה

הדרך הטובה ביותר לטיפול בפטרת הציפורניים היא כמובן במניעה. הדבר נכון גם לגבי אנשים בריאים אך הוא נכון שבעתיים בקרב אנשים שכבר סבלו מהבעיה ועברו טיפול לא פשוט של המסה או עקירה.

חשוב להבין שפטרת ציפורניים איננה בעיה אחת כי אם תופעה שמורכבת מסוגים שונים של פטריות. בין הסוגים השונים נפוץ מאוד הסוג המכונה דרמטרופי. במקביל ישנם פטריות מסוג שמרים (כאשר המוכר ביותר הוא זן הקנדידה) ובמידה קטנה יותר פטרייה ממשפחת העובש.

הידבקות של אדם בפטרת הציפורן יכולה להתבצע באמצעות מגע עם אדם נגוע, מגע עם משטח נגוע (למשל במקלחות משותפות, נעילת גרביים או נעליים של אדם נגוע) ולעיתים גם על ידי מגע בבעל חיים.

המסת הציפורן

התמודדות עם מצב של פטרת בציפורן באמצעות המסה איננה שיטה שמתאימה למקרים של הימצאות הפטרייה בכמה וכמה ציפורניים. מכיוון שמדובר על שיטת טיפול שאיננה ננקטת בתור קו טיפולי ראשוני, יש הממליצים לנסות תחילה שיטות אחרות, אולם יש מצב אחד שבו מומלצת דווקא השיטה הזאת.

מצב זה הינו כאשר ישנה הדבקות של ציפורת אחת בפטרייה ומבקשים לסלק את הציפורן הנגועה בצורה מהירה ומלאה, כדי למנוע הדבקה והחמרה. ההמסה נעשית באמצעות משחה ייעודית המכילה חומר פעיל שנקרא אוריאה. חומר זה מסוגל להמיס את הקרטין הקשה, וזאת בצורה הדרגתית, שכבה אחר שכבה.

חשוב לקחת בחשבון שמדובר על פרוצדורה כמעט כירורגית, שלעיתים מצריכה שימוש במשככי כאבים תוך כדי התהליך. בנוסף, על המטופל לעשות שימוש גם בחומרים אנטי פטרייתיים כדי למנוע הדבקות בזמן חידוש תהליך הצמיחה הטבעי של הציפורן החסרה.

עקירת הציפורן

תהליך העקירה דומה בתוצאה שלו לתוצאות של המסה, אולם כאן מדובר על פרוצדורה שונה. באמצעות משיכה מסולקת הציפורן הפגועה בתהליך שאמנם קשה יותר מאשר המסה אך עשוי, לדברי מטפלים מסוימים, להיות יעיל יותר במניעת הדבקות חוזרת.

לסיום, נדגיש ונמליץ לפני הבחירה בהסרה מלאה, בין אם מדובר על המסה או על עקירה, לנסות טיפול שמרני יותר, כגון משחה או לק. במידה ולא נראית הצלחה, הסרת הציפורן יכולה להיות הפתרון המתאים.

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים

המרכז לטיפול ואבחון פטרת ציפורניים מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול ואבחון פטרת ציפורניים, כל מה שרציתם לדעת על טיפול ואבחון פטרת ציפורניים. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: